Ryanair poleci z Lotniska Chopina. Do Gdańska i Wrocławia

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
26 kwietnia 2016 10:35
70 komentarzy
Irlandzki Ryanair przenosi loty krajowe z Modlina na Lotniska Chopina w Warszawie.
Reklama

Operacje będą wykonywane po trzy razy dziennie od października, choć niewykluczone, że w przypadku dużego zainteresowania spółka przeniesie rejsy wcześniej. Wszystkie połączenia międzynarodowe będą nadal wykonywane z Modlina. Oficjalnym powodem przenosin jest zatłoczenie lotniska w Modlinie, które powoduje wydłużenie czasu odpraw.

Ryanair przez krótki okres operował na główne warszawskie lotnisko obsługując połączenie do Dublina. W 2009 r. przewoźnik wycofał z Okęcia. Po zamknięciu lotniska w Modlinie Irlandczycy czasowo przenieśli loty na Lotnisko Chopina.

Obecnie przewoźnik posiada bazę operacyjną na lotnisku w Modlinie. Loty krajowe Ryanaira z Modlina uruchomione zostały w 2014 r.

W komunikacie prasowym PPL podkreślił, że o Ryanaira nie zabiegał i w żaden sposób nie będzie wspierał tych połączeń.

- Lotnisko Chopina jest lotniskiem użytku publicznego, co obliguje nas do obsługi wszystkich przewoźników na równych zasadach, w miarę dostępności tzw. slotów czyli godzin startów i lądowań. Decyzja Ryanaira nie wymagała żadnych konsultacji z zarządzającym portem i nie wymaga podpisywania żadnych umów. My nie zabiegaliśmy o te połączenia i nie przewidujemy finansowania ich z tzw. funduszy marketingowych, co zdarza się w przypadku innych, mniejszych portów lotniczych - czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji Pasazer.com.

Z kolei LOT nie obawia się, że straci przez ruch Ryanaira pasażerów.

- 60 proc. naszych pasażerów na trasach krajowych to podróżni przesiadający się w Warszawie. Także pozostałe miejsce kierujemy do nieco innych pasażerów niż Ryanair, chociażby dzięki temu, że oferujemy po sześć lotów dziennie do obydwu tych miast - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji LOT-u.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-06-26 16:17   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Niedziela 16.15 . Na razie nic nie ląduje i startuje z Chopina. Taka burza że szok . Na Flightradar widać , że samoloty krążą wokół WAW .
lysypiotr76 2016-06-25 19:55   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
To teraz FR z powodu braku wolnych slotów na peryferyjnym WMI , przenosi część swoich połączeń na główne lotnisko aglomeracji warszawskiej WAW. I choć wygląda na to , że będzie głównie konkurencją dla W6 to jednak również LO może stracić jakąś część pasażerów . Jakby był duoport , władze mogłyby zablokować ten ruch . A tak dwa warszawskie lotniska są dla siebie konkurencją.
lysypiotr76 2016-06-25 14:24   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
garcba - Masz rację . Ale tego ruchu ze strony FR nie spodziewał się chyba nikt.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama