Prawie 20-proc. wzrost w Locie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 kwietnia 2016 07:32
11 komentarzy
W ciągu pierwszych trzech miesięcy LOT przewiózł o ponad 19 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie rok wcześniej. Od stycznia w sumie podróż z LOT-em wybrało ponad milion osób.
Reklama

Ten rekordowy wynik polski przewoźnik zawdzięcza blisko 20 nowym połączeniom, które z sukcesem wystartowały w tym roku.

Liczba pasażerów na połączeniach międzynarodowych wzrosła o ponad 22 proc. LOT odnotowuje wzrost liczby pasażerów również na rejsach krajowych - w I kwartale było ich o blisko 11 proc. więcej.

- Otworzenie tak wielu połączeń w tak krótkim czasie już przynosi pierwsze pozytywne efekty. Dzięki nim nasza oferta jest kompleksowa i odpowiada na potrzeby stale rosnącej rzeszy pasażerów. Ale sama liczba połączeń to nie wszystko. Budujemy w Warszawie najwygodniejszy port przesiadkowy w Europie, dbamy o to, by nasze połączenia były ze sobą wygodnie skomunikowane i gwarantowały maksymalnie krótki czas przesiadki - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Od stycznia LOT uruchomił nowe dalekodystansowe połączenie do Tokio oraz kilkanaście nowych połączeń do miast europejskich, takich jak Charków, Barcelona, Zagrzeb, Luksemburg, Lublana, Ateny, Koszyce, Wenecja, Kluż-Napoka, Połąga.

- W wielu z tych miast, na przykład w Charkowie czy Połądze, LOT jest pierwszym przewoźnikiem, który oferuje dostęp do tak rozbudowanej siatki połączeń - dodaje Kubicki.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_148e9 2016-04-22 13:23   
gość_148e9 - Profil gość_148e9
.....dostęp do tak rozbudowanej siatki połączeń.... propaganda sukcesu! Ta linia "narodowa" jest utrzymywana przez wszystkich Polakow za setki miliony. Powinni bardziej sluzyc Polakom, a nie eskperymentowac np w Koszycach. Uwazam, ze np powinni wejsc z polaczeniem do Londynu z Radomia. Tam nie ma Ryanaira, Wizzair. Zero konkurencji.
gość_a5f55 2016-04-22 10:54   
gość_a5f55 - Profil gość_a5f55
Dlaczego z danych 1Q 2016 LOT podaje tylko informację o wzroście liczby pasażerów? Zachęcam również do pochwalenia się wynikiem finansowym netto! ;-)
demar 2016-04-21 20:52   
demar - Profil demar
@lysypiotr76: sedno sprawy. Sztuka nie tyle więcej przewozić, co więcej na tym przewożeniu zarabiać.
A wtedy inne problemy (np. rozwój floty samolotów) też da się sfinansować.

@gość_50884, @gość_50884: Jeszcze nie. Szkoda tak pisać.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama