×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 4 proc. w górę w marcu


Z lotniska we Wrocławiu skorzystało w marcu 168 tys. pasażerów, czyli o 3,8 proc. więcej niż przed rokiem. Wrocławskie lotnisko pierwszy kwartał kończy ze wzrostem na poziomie 5,6 proc. Liczba pasażerów według miesięcy
Na wielu trasach południowych oraz na Wyspy Brytyjskie samoloty wypełnione były w ponad 90 proc. 

Najwięcej podróżnych przybyło na kierunkach niskokosztowych (w sumie 9,8 proc.). Łącznie z oferty tych przewoźników skorzystało ponad 102 tys. pasażerów. Ogromną popularnością niezmiennie cieszą się kierunki południowe. Na trasie do Mediolanu linie Ryanair odnotowały wzrost o 9,3 proc., do Bolonii o 7,2 proc., a do Barcelony o 6,8 proc. W marcu powróciły również połączenia do Alicante i Malagi. 

Warto zwrócić uwagę na znakomite wypełnienia samolotów tanich linii. Na trasie do Alicante to blisko 95 proc., na Teneryfę i do Rzymu ponad 94 proc., a do Malagi ok. 92 proc. W przypadku większości połączeń na Wyspy Brytyjskie to ok. 90 proc. - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. 

Spośród kierunków brytyjskich największy wzrost odnotowały linie Wizz Air na trasie do Londynu Luton (o ponad 41 proc.). Przewoźnik znacznie zwiększył liczbę rejsów na tej trasie (62 w marcu 2016 r. w porównaniu do 44 rok temu). Przybywa również pasażerów podróżujących do Skandynawii. W marcu tego roku największy wzrost liczby pasażerów zanotowano  na trasie do Oslo Rygge z linią Ryanair (22 proc.).

Z międzynarodowych połączeń sieciowych w marcu skorzystało ponad 27 tys. pasażerów. Największy wzrost odnotowały linie SAS na trasie do Kopenhagi (13,3 proc.). Pasażerowie chętniej latali również do Frankfurtu (7 proc.) i Monachium (8,7 proc.). Z połączeń krajowych skorzystało ponad 36 tys. pasażerów, co daje wzrost o 4,2 proc., przy czym linie Ryanair na trasie do Modlina odnotowały wzrost o 11,3 proc.

W okresie od stycznia do marca tego roku z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało łącznie ponad 470 tys. (w analogicznym okresie 2015 roku było to ponad 445 tys.). 

Wyniki kwartalne pokazują, że wrocławskie lotnisko rozwija się stabilnie. Podróżnych, również z dalszych regionów, a nawet z Czech, przyciągają bogata i atrakcyjna siatka połączeń, wysokie standardy obsługi, a także szybki dojazd oraz atrakcyjne warunki korzystania z lotniskowego parkingu - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie