Prawie 5 mln zł na lotniczą promocję Szyman

1 kwietnia 2016 16:15
5 komentarzy
Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna rozpisała przetarg na promocję portu lotniczego w Szymanach i regionu. Szacunkowa wartość półrocznego kontraktu to 1,1 mln euro, czyli niemal 4,7 mln zł netto.
Reklama
Przetarg został rozpisany w połowie marca, a termin składania ofert upływa 25 kwietnia. Prowadzi go stowarzyszenie branży turystycznej powołane przez samorząd, który równocześnie jest właścicielem lotniska w Szymanach.

W-MROT planuje szeroko zakrojoną kampanię promocyjną. Obejmie ona reklamy w miastach, na lotniskach oraz na pokładach linii lotniczych. Wymogi przetargu wskazują, że najbardziej prawdopodobnym wykonawcą zlecenia będzie jeden z przewoźników lotniczych należących do globalnego sojuszu lotniczego - to znaczy, że potencjalnym wykonawcą umowy może być należąca do Star Alliance Adria Airways, która dziś (1.4) ogłosiła uruchomienie lotów z Szyman do Monachium. Niewykluczone jednak, że organizacja podpiszę umowę z pośrednikiem.

W ramach zamówienia organizacja wymaga od wykonawcy reklamy na terenie docelowego portu lotniczego, w mieście oraz na pokładzie samolotów.

Na lotnisku zamawiający oczekuje reklamy w postaci wyświetlania minutowego filmu na dużym ekranie, co najmniej dwa razy na godzinę. Na lotnisku mają pojawić się co najmniej trzy reklamy na billboardach, a także dodatkowe reklamy na stojakach i roll-upach w saloniku biznesowym i hali ogólnodostępnej.

Zamawiający oczekuje także promocji w formie mailingu – kampania ma dotrzeć do 300 firm będących uczestnikami programu korporacyjnego linii lotniczej oraz do co najmniej 100 tys. użytkowników kart lojalnościowych frequent flyer. Jak zastrzega zamawiający, pasażerowie ci mają być uczestnikami programu globalnego sojuszu lotniczego, w ramach przewoźników obsługujących regularne połączenia bezpośrednie na terenie województwa. Ten warunek spełnia jedynie obecnie Adria Airways, jednak nie oznacza to, że to ona zwycięży w przetargu - kampanię w słoweńskiej linii może wykupić też pośrednik.

W-MROT chce też, by wykonawca promował województwo na swojej stronie internetowej.

Kampania ma też objąć promocję w centrum miasta zamieszkałego przez co najmniej 100 tys. osób. Ten aspekt obejmie film reklamowy na dużych ekranach.

Reklama powinna się też pojawić na stronie internetowej przewoźnika lotniczego, w jego magazynie pokładowym, na potwierdzeniach rezerwacji i elektronicznej karcie pokładowej oraz w mediach społecznościowych. Wykonawca będzie też musiał zagwarantować pulę biletów dla dziennikarzy i touroperatorów udających się na study toury.

Umowa zostanie podpisana na 170 dni - pierwsze 30 dni zostanie przeznaczone na przygotowanie kampanii, a potem przez 20 tygodni będzie trwała promocja (część kampanii w mieście potrwa 16 tygodni).

Zamawiający nie stawia wyśrubowanych warunków, które musi spełniać firma ubiegająca się o kontrakt. Poza standardowymi wymogami biurokratycznymi w zamówieniu znalazł się punkt o odpowiednim doświadczeniu spółki. Ma ona wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonała minimum jedną usługę o charakterze kampanii promującej usługi turystyczne poprzez połączenia lotnicze na kwotę 500 tys. zł brutto.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_16db6 2016-04-05 11:33   
gość_16db6 - Profil gość_16db6
Wygląda, jakby to Adria pisała opis przedmiotu zamówienia.
gość_35b05 2016-04-02 12:15   
gość_35b05 - Profil gość_35b05
Na czym ma niby ta promocja polegać? To chyba trochę za mało na reklamę w CNN/BBC. Przede wszystkim należy jak najszerzej rozpropagować w Niemczech ideę wypoczynku na Mazurach, a to oznacza czas antenowy w kilku największych niemieckich telewizjach. Z milionem euro to nie ma co się u nich pokazywać.
gość_d68f1 2016-04-01 20:54   
gość_d68f1 - Profil gość_d68f1
Prawie 5 baniek za 5 miesięcy latania, to by było mało dla Ryana? Nie żartuj. Z pocałowaniem ręki by to wzięli.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy