×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus stworzy centrum szkolenia w Indiach


Airbus uruchomi centrum szkolenia pilotów i serwisantów w Delhi. Według najnowszej prognozy producenta do 2034 r. Indie będą potrzebować ponad 1600 samolotów pasażerskich i transportowych, co wymaga szkolenia nowych pilotów i techników serwisowych.Ośrodek zaspokoi rosnące potrzeby Indii w zakresie lotnictwa cywilnego.

Ta inwestycja w centrum szkoleniowe jest kluczową, strategiczną inwestycją Airbusa, która wpisuje się w program "Skill India", uruchomiony w 2015 r. przez indyjski rząd w celu rozwinięcia szerokiej gamy kompetencji. 

Ośrodek będzie własnością Airbus Group India, a szkolenia będą prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów Airbusa. Centrum będzie miało konstrukcję modułową i pomieści cztery pełne symulatory lotu A320 z możliwością przyszłej rozbudowy.

Airbus od 2007 r. zapewnia szkolenia dla serwisantów w istniejącym centrum w Bangalore i do dziś przeszkolił ponad 2750 techników serwisowych. Nowe centrum pozwoli przyspieszyć szkolenia zgodnie z tempem dostaw A320neo do Indii. Instruktorzy Airbusa zatrudnieni w nowym ośrodku będą mogli przeszkolić ponad 8000 pilotów i 2000 serwisantów w ciągu 10 lat od 2018 r.

Airbus wstępnie wybrał kilka odpowiednich lokalizacji w pobliżu portu lotniczego w Delhi i wkrótce przystąpi do finalizowania umów dotyczących zakupu ziemi, budowy oraz instalacji symulatorów w 2017 r. Podobne ośrodki w Ameryce, Europie i Azji zapewniają szkolenia w zakresie pełnej gamy samolotów Airbusa. Indyjskie centrum dołączy do istniejącej sieci i rozpocznie szkolenia pilotów i techników w 2018 r.Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie