Airbus stworzy centrum szkolenia w Indiach

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
22 marca 2016 18:33
Airbus uruchomi centrum szkolenia pilotów i serwisantów w Delhi. Według najnowszej prognozy producenta do 2034 r. Indie będą potrzebować ponad 1600 samolotów pasażerskich i transportowych, co wymaga szkolenia nowych pilotów i techników serwisowych.
Reklama

Ośrodek zaspokoi rosnące potrzeby Indii w zakresie lotnictwa cywilnego.

Ta inwestycja w centrum szkoleniowe jest kluczową, strategiczną inwestycją Airbusa, która wpisuje się w program "Skill India", uruchomiony w 2015 r. przez indyjski rząd w celu rozwinięcia szerokiej gamy kompetencji.

Ośrodek będzie własnością Airbus Group India, a szkolenia będą prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów Airbusa. Centrum będzie miało konstrukcję modułową i pomieści cztery pełne symulatory lotu A320 z możliwością przyszłej rozbudowy.

Airbus od 2007 r. zapewnia szkolenia dla serwisantów w istniejącym centrum w Bangalore i do dziś przeszkolił ponad 2750 techników serwisowych. Nowe centrum pozwoli przyspieszyć szkolenia zgodnie z tempem dostaw A320neo do Indii. Instruktorzy Airbusa zatrudnieni w nowym ośrodku będą mogli przeszkolić ponad 8000 pilotów i 2000 serwisantów w ciągu 10 lat od 2018 r.

Airbus wstępnie wybrał kilka odpowiednich lokalizacji w pobliżu portu lotniczego w Delhi i wkrótce przystąpi do finalizowania umów dotyczących zakupu ziemi, budowy oraz instalacji symulatorów w 2017 r. Podobne ośrodki w Ameryce, Europie i Azji zapewniają szkolenia w zakresie pełnej gamy samolotów Airbusa. Indyjskie centrum dołączy do istniejącej sieci i rozpocznie szkolenia pilotów i techników w 2018 r.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama