×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


VLM rezygnują z suchojów SSJ


Belgijskie linie lotnicze VLM Airlines anulowały zamówienie 14 suchojów SSJ100 o wydłużonym zasięgu. Przewoźnik zrezygnował, bo kupiona przez niego wersja nie otrzymała wciąż certyfikacji unijnej agencji EASA.


Przewoźnik w październiku 2014 r. podpisał list intencyjny o zakupie czterech SSJ100LR z opcjami na pozyskanie kolejnych 10 sztuk. Pierwsze dostawy miały odbyć się w kwietniu 2015 r. Jednak ten wariant samolotu jest mocno opóźniony. W tej chwili wiadomo, że pierwsze samoloty mogłyby trafić do klientów najwcześniej w III kwartale 2016 r. 

Do tego SSJ100LR wciąż nie uzyskał certyfikacji EASA (Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego) - bez niej nie można wykorzystywać tej maszyny na połączeniach wewnątrz Unii. 

VLM Airlines przeanalizuje teraz inne możliwości zastąpienia 11 wysłużonych fokkerów 50 we flocie. Strategia rozwoju linii powinna być znana jeszcze w tym roku.gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie