Awaryjne lądowanie Ryanair w Rzymie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 listopada 2008 12:18
14 komentarzy
Reklama

Samolot linii lotniczych Ryanair lecący z lotniska Hahn pod Frankfurtem na Ciampino w Rzymie, lądował rano awaryjnie na włoskim lotnisku. Z maszyny wyprowadzono wszystkich 166 pasażerów i członków załogi. Nikomu nic się nie stało.

Lotnisko Ciampino zostało zamknięte do czasu usunięcia samolotu z pasa startowego.

Według pierwszych informacji przyczyną awaryjnego lądowania był ogień w jednym z silników. Kolejne napływające informacje wskazują na to, że awarię silnika spowodowały najprawdopodobniej ptaki, które wpadły do jego środka. Chmary szpaków są o tej porze roku prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców Rzymu.

Samolot wylądował "na twardo". Podczas manewru złamaniu uległa lewa goleń podwozia, w wyniku czego maszyna oparła się na lewym silniku.

Pasażerowie samolotu po zakończeniu ewakuacji wyrazili ogromne uznanie dla niezwykłych umiejętności pilota, który w sprawny sposób przeprowadził operację awaryjnego lądowania.

Według ich relacji, gdy na pokładzie pasażerowie usłyszeli huk i zobaczyli na skrzydłach krew, wybuchła panika. Z powodu zamknięcia Ciampino wszystkie loty zostały przeniesione na Fiumicino.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mrader 2008-11-11 00:07   
mrader - Profil mrader
zdjęć jest dużo w sieci :guardian,the aviation herald,bbc news,times online....szukam video...ale niccc.
marad_co 2008-11-10 23:35   
marad_co - Profil marad_co
Poprostu ktos nie ustawil daty w aparacie. A czy zdjecie bylo robione przez staff z Ryanaira to nie wiem. Jakby komus nie dzialalo zdjecie to wrzucilem na fotosika to samo zobacz link
gral 2008-11-10 18:03   
gral - Profil gral
Z powodu zamknięcia Ciampino wszystkie loty zostały przeniesione na Fiumicino... a na Fiumicino Alitalianskie zwiazki strajkuja... cos nie ma dzis Rzym szczescia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama