×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gatwick: Niemal 2,5 mln pasażerów w styczniu


Port lotniczy Londyn-Gatwick obsłużył w pierwszym miesiącu roku 2,49 mln pasażerów. Stanowiło to wzrost o 5,7 proc. - dla władz lotniska tak dynamiczny rozwój jest argumentem za rozbudową, choć brytyjski rząd woli inwestycje w Heathrow.


Spośród niemal 2,5 mln pasażerów na Gatwick, najwięcej skorzystało z rozkładowych połączeń europejskich. Wybrało je 1,49 mln pasażerów, czyli o 7,4 proc. więcej niż przed rokiem. Z czarterów europejskich skorzystało 199 tys. osób, co stanowiło spadek o 11,4 proc. 

Najszybciej rosła liczba pasażerów na trasach do i z Ameryki Północnej, na co wpływ miał rozwój dalekodystansowej siatki linii Norwegian. Z tych połączeń skorzystało 108 tys. pasażerów, o 16,4 proc. więcej niż przed rokiem. Z kolei o 14,3 proc. wzrosła liczba osób latających między Gatwick a Irlandią - było ich 110 tys. 

Z poszczególnych tras największe wzrosty zanotowały loty do i z Nowego Jorku (121,1 proc.), Wiednia (76,6 proc.), Los Angeles (54,7 proc.), Funchal (42,2 proc.), Las Vegas (38,3 proc.) i Dublina (18,5 proc.).

Średni wskaźnik wypełnienia samolotów na Gatwick wyniósł 75,1 proc. Na lotnisku wykonano 18,6 tys. operacji lotniczych (wzrost o 5 proc.), a ruch cargo spadł o 9,7 proc. do 5,23 tys. ton.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie