Rekordowy luty na Gatwick

14 marca 2017 10:30
O prawie 10 proc. wzrosła liczba pasażerów obsłużonych na londyńskim lotnisku Gatwick w lutym. Łącznie w tym miesiącu z portu lotniczego skorzystały trzy miliony pasażerów, co stanowi najlepszy lutowy wynik w historii portu.
Reklama
Doskonałe wyniki przewozowe lotniska Gatwick napędzają połączenia długodystansowe - w porównaniu z lutym 2016 roku, liczba pasażerów na tych trasach wzrosła o 20,3 proc. Najpopularniejszym kierunkiem spośród tras long-haul był Dubaj, dokąd w lutym podróżowało prawie 77 tys. pasażerów.

Jak tłumaczą władze portu, dobre wyniki przewozowe w lutym to m.in. efekt wyjazdów na Walentynki. Właśnie dzięki wyjazdom planowanym z okazji dnia zakochanych odnotowano dobre wyniki na lotach z Gatwick do St. Lucii (wzrost o 52 proc.), Nowego Jorku (wzrost o 66 proc.), oraz Paryża (wzrost o 77 proc.)

Spośród połączeń dalekodystansowych, najsilniejsze wzrosty odnotowane zostały na trasach północnoatlantyckich, na których ruch łącznie wzrósł o ponad 53 proc. Najsilniejsze wzrosty odnotowano na trasach do Toronto (172 proc.), Los Angeles (90 proc.) oraz Nowego Jorku (66 proc.)

Solidnie prezentował się ruch na trasach do popularnych miejscowości narciarskich. Najpopularniejszym kierunkiem z tej grupy okazała się Genewa, dokąd podróżowało łącznie 109,5 tys. osób, co stanowi 5 proc. wzrostu w porównaniu do lutego ubiegłego roku. Poza tym liderami wzrostów ruchu w tej kategorii były trasy do Innsbrucka (9 proc. wzrostu) oraz Genoble (8 proc. wzrostu).

- Wyniki lotniska Gatwick za luty pokazują pewność naszych pasażerów, dla których nawet po Brexicie możliwość podróżowania ma olbrzymie znaczenie. Boom na połączenia dalekodystansowe odzwierciedla dobrą odpowiedź naszych pasażerów na istniejące i nowe kierunki połączeń dalekodystansowych. Tylko w ciągu najbliższych trzech tygodni British Airways rozpoczną operacje do Oakland i San Francisco, Virgin Atlantic do Varadero na Kubie. W tym samym czasie od sezonu letniego połączenie Cathay Pacific do Hongkongu stanie się połączeniem obsługiwanym codziennie - powiedział Stewart Wingate, prezes Gatwick.


fot. Gatwick Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy