Polskie kino na pokładzie Turkish Airlines

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 lutego 2016 12:02
4 komentarze
Pasażerowie Turkish Airlines otrzymali właśnie pakiet polskich filmów, dostępny na wszystkich trasach obsługiwanych przez przewoźnika. Tym samym rozpoczęła się współpraca tureckiego przewoźnika z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.
Reklama

Turkish Airlines są drugą linią lotniczą, po PLL LOT, a pierwszą zagraniczną, która uczestniczy w projekcie Picture Poland, realizowanym z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF), będącym nowatorskim podejściem do promocji współczesnej kinematografii.

Po raz pierwszy Turkish Airlines włączają polskie tytuły do swojego bogatego katalogu filmów. Ich dostępność we wszystkich samolotach linii wyposażonych w system rozrywki pokładowej (IFE) pozwoli na dotarcie do szerokiej widowni, a dla większości pasażerów prawdopodobnie będzie to pierwsze spotkanie ze współczesnym polskim kinem.

- Dziękuję Turkish Airlines za dołączenie do projektu Picture Poland. To wydarzenie bez precedensu i powód do dumy. Współpraca z liniami lotniczymi o takiej światowej pozycji i renomie, to wielka szansa na międzynarodową promocję polskiej kinematografii - podkreśla Magdalena Sroka, dyrektor PISF.

//www.pasazer.com/img/images/normal/turkish,pisf,media1.jpg
- Mam nadzieję, że pakiet ośmiu polskich filmów będzie cieszył się dużą popularnością wśród pasażerów wszystkich tras obsługiwanych przez Turkish Airlines. Picture Poland jest projektem rozwojowym, który warto wspierać - dodała Sroka.

Warto dodać, że prowadzone są rozmowy z innymi przewoźnikami. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że są to kolejne europejskie linie lotnicze.

//www.pasazer.com/img/images/normal/turkish,pisf,media3.jpg
- Turkish Airlines dba o wartość marki inwestując w jakość usług, system rozrywki pokładowej, wygodne fotele i wykwintną kuchnię. Zgodnie z naszym mottem - Widen Your World (Poszerz swój świat) dajemy naszym pasażerom możliwość poznania polskich filmów na trasach do 284 miast na całym świecie. Wraz z naszą siecią - powiedział Mete Akandere, dyrektor zarządzający Turkish Airlines w Polsce.

Od 1 lutego br. na pokładach samolotów tureckiego przewoźnika można obejrzeć: "80 milionów" i "Małą Moskwę", dwa filmy w reżyserii Waldemara Krzystka, "Imagine" w reż Andrzeja Jakimowskiego oraz laureata Oscara - film animowany "Piotruś i wilk" w reż. Suzie Templeton. Od kwietnia br. dostępne będą kolejne filmy: "Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego, "W ciemności" w reż. Angnieszki Holland, "Papusza" w reż. Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze oraz Katedra w reż. Tomasza Bagińskiego.

Swoją obecnością zaszczycił także Ambasador Republiki Turcji w Polsce Yusuf Ziya Özcan (na zdjęciu pośrodku).

//www.pasazer.com/img/images/normal/turkish,pisf,media2.jpg
W ramach Picture Poland dokonano również tłumaczeń wybranych filmów na język turecki.

Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego "Promocja polskiego kina za granicą" Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picutre Poland odpowiada agencja Movie Mates.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_08eaf 2016-02-24 23:06   
gość_08eaf - Profil gość_08eaf
będzie duża oglądalność; pewnie wyświetlą jakieś 5-10 filmów polskich na lot = 30 na tydzień = 1600 / na rok. No oglądalność warta Oscara ............................ eeeeeeeeeeeeee
adam7691 2016-02-24 08:21   
adam7691 - Profil adam7691
@kriskret: nie rozumiem Twojego problemu, kto nie chce oglądać polskich filmów, to chyba nie zostanie do tego zmuszony, jeżeli ty ich nie lubisz to nie znacz, że wszyscy tak mają ...
kriskret 2016-02-24 02:42   
kriskret - Profil kriskret
No , to strzaszniee wspolczuje,. Chociaz z drugiej strony Turkom sie nalezy za ich straszydla i nudziarskie produkcje. Trafil swoj na swego. Gorzej , bo amerykanski turysta poleci z taka, "rozrywka," raz... i potem nigdy wie,cej .
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama