×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szymany zapłacą za loty do Monachium


Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozpisze przetarg na uruchomienie lotów z Szyman do Monachium - donosi PAP. Połączenie mogłoby ruszyć już wiosną tego roku.


Przetarg oficjalnie dotyczyłby promocji regionu, ale jego warunkiem byłoby uruchomienie rejsów do Bawarii. Zarząd województwa nie chce na razie ujawniać nawet przybliżonej wartości zamówienia. 

Jeśli uda się doprowadzić do uruchomienia lotów do Monachium, byłaby to już druga trasa z Szyman do Niemiec. 21 stycznia Sprint Air poleci po raz pierwszy z tego lotniska do Berlina-Tegel. Będzie to pierwsza trasa komercyjna po ponownym uruchomieniu lotniska w Szymanach. Dzień później ruszy trasa Sprint Aira do Krakowa. 

Władze lotniska w Szymanach od początku zapowiadały, że pasażerowie z Niemiec są dla nich bardzo atrakcyjni. Nasi zachodni sąsiedzi mogą podróżować na Mazury zarówno ze względów historycznych, jak i turystycznych. 

Zarząd portu lotniczego zamierza jednak zabiegać także o trasy do miast popularnych wśród polskich pasażerów - Londynu i Dublina. Mogłaby je obsługiwać któraś z linii niskokosztowych - prawdopodobnie Wizz Air lub Ryanair. Jednak zapewne również za te trasy lotnisko lub województwo musiałoby zapłacić.gość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie