Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozpisze przetarg na uruchomienie lotów z Szyman do Monachium - donosi PAP. Połączenie mogłoby ruszyć już wiosną tego roku." />

Szymany zapłacą za loty do Monachium

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 stycznia 2016 08:58
12 komentarzy
Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozpisze przetarg na uruchomienie lotów z Szyman do Monachium - donosi PAP. Połączenie mogłoby ruszyć już wiosną tego roku.
Reklama

Przetarg oficjalnie dotyczyłby promocji regionu, ale jego warunkiem byłoby uruchomienie rejsów do Bawarii. Zarząd województwa nie chce na razie ujawniać nawet przybliżonej wartości zamówienia.

Jeśli uda się doprowadzić do uruchomienia lotów do Monachium, byłaby to już druga trasa z Szyman do Niemiec. 21 stycznia Sprint Air poleci po raz pierwszy z tego lotniska do Berlina-Tegel. Będzie to pierwsza trasa komercyjna po ponownym uruchomieniu lotniska w Szymanach. Dzień później ruszy trasa Sprint Aira do Krakowa.

Władze lotniska w Szymanach od początku zapowiadały, że pasażerowie z Niemiec są dla nich bardzo atrakcyjni. Nasi zachodni sąsiedzi mogą podróżować na Mazury zarówno ze względów historycznych, jak i turystycznych.

Zarząd portu lotniczego zamierza jednak zabiegać także o trasy do miast popularnych wśród polskich pasażerów - Londynu i Dublina. Mogłaby je obsługiwać któraś z linii niskokosztowych - prawdopodobnie Wizz Air lub Ryanair. Jednak zapewne również za te trasy lotnisko lub województwo musiałoby zapłacić.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e25fa 2016-01-12 18:10   
gość_e25fa - Profil gość_e25fa
Ja to się naprawdę mocno dziwię, że gro forumowych mądrali nie zasiada w zarządach największych linii czy nie szefuje działom handlowym tychże. Nie wspominając już o doskonałej znajomości umów jakie linie zawierają czy ich tajemnic handlowych. Płacić polskiemu przewoźnikowi to beee, ale Wizz czy RYR oczywiście.
btw, przypominam, że LOT na "dopłacaniu" lata od kilku(nastu) lat :)
gość_0bc98 2016-01-11 01:36   
gość_0bc98 - Profil gość_0bc98
gość_b814b: Na wszystkich małych polskich lotniskach dopłaca się do lotów i z tym trzeba się pogodzić. Może za kilka-kilkanaście lat będzie latało więcej ludzi i tego problemu nie będzie.
gość_b814b 2016-01-10 20:05   
gość_b814b - Profil gość_b814b
Co jakiś czas słychać o tym, jak to lotnisko próbuje skusić linie dopłatami do wykonywania połączeń. To pokazuje, jak desperacko ten region chce mieć funkcjonujące lotnisko z regularnym ruchem, skoro bez takich zachęt ruchu nie ma.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama