×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Walne zgromadzenie LOT-u przerwane


Akcjonariusze LOT-u - czyli w praktyce Ministerstwo Skarbu Państwa - nie podjęli decyzji o zmianach w radzie nadzorczej spółki. Walne zgromadzenie zostało przerwane do piątku.


Na poniedziałkowym (14.12) walnym zgromadzeniu miało dojść do zmian w organie nadzoru LOT-u. Walne zwołał obecny p.o. prezes linii Marcin Celejewski. Jego celem miało być dołączenie do składu rady nadzorczej spółki trzech przedstawicieli pracowników. 

Jednak w obliczu zmian politycznych i fali wymiany zarządów w państwowych spółkach stało się bardzo prawdopodobne, że na walnym dojdzie do głębszych zmian w składzie rady. Powołani przez nowego ministra członkowie organu mogliby rozpisać konkurs na nowego prezesa linii - zgodnie z jej statutem wymagane jest dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne.

Pasazer.com dowiedział się jednak, że na wczorajszym walnym nie zapadły żadne decyzje. Posiedzenie zostało zawieszone do najbliższego piątku. Wtedy można spodziewać się wymiany składu rady. 

Walne zostało zawieszone, a nie odwołane, co wskazuje na chęć dokonania szybkich zmian w składzie rady. Gdyby posiedzenie zostało odwołane lub zakończone, następne byłoby możliwe dopiero za co najmniej sześć tygodni. 


gość_e6d33 - Profil
gość_e6d33
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie