×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A320neo jednak dla Lufthansy


Lufthansa, a nie Qatar Airways, będzie pierwszym odbiorcą samolotu airbus A320neo. Informację o zmianie harmonogramu Pasazer.com potwierdził bezpośrednio u prezesa Lufthansy.


Pierwsza dostawa zmodernizowanego A320 ma nastąpić jeszcze w tym roku.Lufthansa planuje wprowadzić samolot do służby komercyjnej 6 stycznia. Jak donosi portal "Air Transport World", pierwszą trasą będzie Hamburg-Frankfurt. 

Powodem zmiany harmonogramu dostaw jest opóźniającą się certyfikacja silnika Pratt&Whitney PW1100G. Według źródeł z branży, na które powołuje się ATW, silniki te w tej chwili muszą pracować przez trzy minuty po uruchomieniu na ciągu jałowym. Dopiero po upływie tego czasu samolot może rozpocząć kołowanie. 

Akbar al-Baker, szef Qatar Airways, nie zgodził się na odebranie samolotu z takimi ograniczeniami. Dla Lufthansy nie był to problem.

- Na pewno odbierzemy ten samolot jako pierwsi i nie bardzo obchodzi mnie, kto będzie drugi - powiedział w rozmowie z Pasazer.com na szczycie Star Alliance w Chicago Carsten Spohr, prezes Lufthansa Group.

Trzecim odbiorcą (po Lufthansie i Qatar Airways) będzie linia Indigo. 

Lufthansa zamówiła 101 samolotów z rodziny A320neo (choć nie wiadomo, które konkretnie linie z tego koncernu będą je wykorzystywać). Qatar oczekuje na łącznie 50 modeli A320neo i A321neo. Indigo z kolei odbierze docelowo aż 430 A320neo.


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie