×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dreamliner LOT-u uszkodzony podczas przeglądu


Podczas wykonywania pierwszego w Europie przeglądu typu C (C-Check) boeinga B787-8 Dreamliner SP-LRA doszło do jego uszkodzenia - dowiedział się Pasazer.com. Informację potwierdziło nam Biuro Prasowe PLL LOT.


Pierwszy dostarczony Dreamliner PLL LOT trafił na przegląd do firmy LOT AMS ponad miesiąc temu. Po około trzech tygodniach doszło do jego uszkodzenia. Warto także dodać, że był to pierwszy przegląd typu C przeprowadzony w Europie.

- W czasie wykonywania przeglądu samolotu SP-LRA doszło do uszkodzenia poszycia kadłuba, w związku z czym maszyna nie wróciła jeszcze na siatkę połączeń. W tej chwili technicy Boeinga we współpracy z LOT AMS pracują nad jak najszybszym usunięciem uszkodzenia - możemy przeczytać w mailu przesłanym do redakcji Pasazer.com.

Według informacji do jakich dotarliśmy wynika, że wkrótce na przegląd C-Check trafi drugi B787 SP-LRB.

//www.pasazer.com/img/images/normal/splra2.jpg
C-Check to przegląd wykonywany co 15-21 miesięcy albo po określonej liczbie wylatanych godzin, opisany przez producenta w instrukcji samolotu. Kontrola ta obejmuje sprawdzenie prawie całego samolotu, podczas której maszyna nie może opuszczać miejsca konserwacji, tj. specjalistycznego hangaru. Czas, jaki jest niezbędny do przeprowadzenia tej kontroli to od 1 do 3 tygodni w zależności od typu samolotu.

Obecnie flota PLL LOT składa się z 45 samolotów, w tym sześciu boeingów B787-8 Dreamliner.

Fot. Piotr Bożykgość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie