przewoźnik zamierza nadal się rozwijać, ale na tych lotniskach, gdzie już jest obecny." />

Lufthansa zadowolona z wyników w Polsce

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 listopada 2015 08:11
28 komentarzy
Lufthansa w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku urosła w Polsce o ponad 17 proc. Niemiecki przewoźnik zamierza nadal się rozwijać, ale na tych lotniskach, gdzie już jest obecny.
Reklama
- Zgodnie z danymi do końca października zwiększyliśmy liczbę pasażerów z polskich lotnisk o 17,1 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku - mówi w rozmowie z Pasazer.com Frank Wagner, country manager Lufthansy w Polsce. - Jesteśmy zdecydowanym liderem wśród przewoźników tradycyjnych poza LOT-em.

Lufthansa zapowiadała na ten rok dużą ekspansję w Polsce i Wagner podkreśla, że wyniki są zgodne z oczekiwaniami. Przewoźnik rośnie na każdym lotnisku, na którym jest obecny. Rekordowy jest wzrost we Wrocławiu, gdzie Lufthansa zwiększyła liczbę pasażerów o 35 proc. Około 20-proc. wzrost przewoźnik zanotował w Krakowie, a 17-proc. w Warszawie.

Z uwagi na to, że do Lublina Lufthansa weszła w lipcu poprzedniego roku, a do Bydgoszczy dopiero pod koniec marca tego roku, spółka nie dysponuje porównywalnymi danymi dla tych dwóch tras. Jednak Wagner podkreśla, że linia jest zadowolona z wyników.

- Jesteśmy szczególnie zadowoleni z popytu wśród klientów korporacyjnych na te trasy, bo nie latalibyśmy na nich tylko dla turystów - podkreśla Wagner. - Ogólnie mówiąc, w naszej polskiej siatce nie ma tras, które spisują się źle.

Jak wyjaśnia Wagner, już teraz Lufthansa ma w Polsce 7 tys. klientów korporacyjnych. Po rynkach rodzimych i Stanach Zjednoczonych to najlepszy rezultat na całym świecie.

Szef przewoźnika w kraju zaznacza jednak, że Lufthansa nie planuje w tej chwili wejścia na kolejne polskie lotniska – będzie rozwijać się na tych, na których już jest obecna.

Pasazer.com wkrótce opublikuje zapis długiej rozmowy z Frankiem Wagnerem, w której pytaliśmy m.in. o wyniki na polskich lotniskach, ulubione kierunki Polaków i plany Lufthansy na kolejne lata.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8676c 2015-12-12 17:57   
gość_8676c - Profil gość_8676c
do redakcji: co z tą obszerną rozmową z p. Wagnerem? Komentarz redakcji: będzie opublikowana w poniedziałek. 
gość_4ccb3 2015-11-24 18:02   
gość_4ccb3 - Profil gość_4ccb3
A czy klienci beda zadowoleni z kolejnego strajku w Lufthansie przez 3 dni? Jak mozna na tej firmie polegac?
gość_8dacb 2015-11-24 15:24   
gość_8dacb - Profil gość_8dacb
Jak widać w tym linku Katowice potrzebują lotów do Monachium
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy