×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa zadowolona z wyników w Polsce


Lufthansa w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku urosła w Polsce o ponad 17 proc. Niemiecki przewoźnik zamierza nadal się rozwijać, ale na tych lotniskach, gdzie już jest obecny.- Zgodnie z danymi do końca października zwiększyliśmy liczbę pasażerów z polskich lotnisk o 17,1 proc. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku - mówi w rozmowie z Pasazer.com Frank Wagner, country manager Lufthansy w Polsce. - Jesteśmy zdecydowanym liderem wśród przewoźników tradycyjnych poza LOT-em. 

Lufthansa zapowiadała na ten rok dużą ekspansję w Polsce i Wagner podkreśla, że wyniki są zgodne z oczekiwaniami. Przewoźnik rośnie na każdym lotnisku, na którym jest obecny. Rekordowy jest wzrost we Wrocławiu, gdzie Lufthansa zwiększyła liczbę pasażerów o 35 proc. Około 20-proc. wzrost przewoźnik zanotował w Krakowie, a 17-proc. w Warszawie.

Z uwagi na to, że do Lublina Lufthansa weszła w lipcu poprzedniego roku, a do Bydgoszczy dopiero pod koniec marca tego roku, spółka nie dysponuje porównywalnymi danymi dla tych dwóch tras. Jednak Wagner podkreśla, że linia jest zadowolona z wyników.

- Jesteśmy szczególnie zadowoleni z popytu wśród klientów korporacyjnych na te trasy, bo nie latalibyśmy na nich tylko dla turystów - podkreśla Wagner. - Ogólnie mówiąc, w naszej polskiej siatce nie ma tras, które spisują się źle.

Jak wyjaśnia Wagner, już teraz Lufthansa ma w Polsce 7 tys. klientów korporacyjnych. Po rynkach rodzimych i Stanach Zjednoczonych to najlepszy rezultat na całym świecie.

Szef przewoźnika w kraju zaznacza jednak, że Lufthansa nie planuje w tej chwili wejścia na kolejne polskie lotniska – będzie rozwijać się na tych, na których już jest obecna.

Pasazer.com wkrótce opublikuje zapis długiej rozmowy z Frankiem Wagnerem, w której pytaliśmy m.in. o wyniki na polskich lotniskach, ulubione kierunki Polaków i plany Lufthansy na kolejne lata.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie