×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian: Pierwszy embraer E195 już we flocie


Linia Austrian Airlines rozpoczyna odmładzanie floty poprzez wymianę fokkerów F70/F100. W ostatnich dniach do przewoźnika trafił embraer E195.


Maszyna została wyprodukowana w marcu 2011 r. i wcześniej latała dla linii Lufthansy CityLine. Na pokład zabiera 120 pasażerów, a napędzają ją dwa silniki General Electric GE CF34-10E5. Samolot otrzymał rejestrację OE-LWD oraz imię "Central Europe". Najnowszy dodatek do floty otrzymał nowe malowanie przewoźnika w Bratysławie skąd został przebazowany do Wiednia. Według biura prasowego austriackiego przewoźnika, E-Jety będą tańsze w użytkowaniu od fokkerów o ponad 20 proc.

W sezonie zimowym 2015/16 embraery pojawią się na wybranych trasach europejskich, w tym także do Warszawy (2-3 rejsy w tygodniu). Według zapowiedzi w sezonie letnim 2016 przewoźnik będzie latał E195 do Warszawy raz dziennie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/austrian,airlines,e195,oe-lwd.jpg
Linia Austrian Airlines wycofa do końca 2016 r. wszystkie regionalne maszyny fokker F70 i F100. Początkowo sądzono, że samoloty zostaną zastąpione bombardierami CSeries, ponieważ grupa Lufthansy posiada 30 opcji na te samoloty. Jednak w marcu Austrian poinformował, że będą to E-Jety w największej wersji - E195 pozyskane od Lufthansa CityLine. 

Obecnie we flocie Austriana znajduje się 80 samolotów, w tym 21 fokkerów: sześć F70 oraz 15 F100. Zostaną one stopniowo zastąpione 17 maszynami embraer E195 od Lufthansa CityLine.

Fot. Maros Marko - SlovakAviation.skgość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie