×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas zadowolony ze współpracy z Emirates


Australijski przewoźnik jest bardzo zadowolony ze współpracy z Emirates. Linie szukają nowych możliwości rozwinięcia współpracy i rozbudowania siatki połączeń.


Qantas jest zainteresowany rozszerzeniem współpracy z Emirates o nowe trasy do Australii.

- Chcielibyśmy żeby Emirates latały do kolejnych australijskich miast - powiedział Alan Joyce, dyrektor wykonawczy linii Qantas.

Oprócz tego przewoźnicy chcą wspólnie zoptymalizować siatkę połączeń i wykorzystać sloty na lotniskach z jak największą efektywnością. 

- Uważamy, że nasza współpraca przebiega bardzo pomyślnie, ale wciąż możemy zrobić jeszcze więcej. Qantas będzie rozmawiał z Emirates o najefektywniejszym wykorzystaniu naszych dwóch slotów na lotnisku Heathrow w Londynie, które są w tej chwili leasingowane dla British Airways i wrócą do nas pod koniec 2017 r. - dodał. 

Australijski przewoźnik w 2012 r. zgodził się na współpracę z Emirates. Była to jedna z wielu zmian u australijskiego przewoźnika. Wtedy zadecydowano o przeniesieniu hubu dla lotów europejskich z Singapuru do Dubaju. Innym elementem współpracy z Emirates było wspólne ustalanie taryf lotniczych i wzajemna koordynacja rozkładów. 

Obecnie Qantas ogłosił, że dzięki nowej strategii cięcia kosztów, zmniejszania pojemności samolotów i podniesienia cen, linia notuje coraz lepsze wyniki.

Ostatnio przewoźnik złożył zamówienie na osiem boeingów 787-9 Dreamliner z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejne 15 sztuk. Linia w dalszej perspektywie czasowej planuje zastąpić swoje latające do południowej Afryki i obu Ameryk boeingi B747, maszynami pochodzącymi z obecnych zamówień.

fot. Qantas
gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie