Qantas zadowolony ze współpracy z Emirates

12 października 2015 07:09
3 komentarze
Australijski przewoźnik jest bardzo zadowolony ze współpracy z Emirates. Linie szukają nowych możliwości rozwinięcia współpracy i rozbudowania siatki połączeń.
Reklama

Qantas jest zainteresowany rozszerzeniem współpracy z Emirates o nowe trasy do Australii.

- Chcielibyśmy żeby Emirates latały do kolejnych australijskich miast - powiedział Alan Joyce, dyrektor wykonawczy linii Qantas.

Oprócz tego przewoźnicy chcą wspólnie zoptymalizować siatkę połączeń i wykorzystać sloty na lotniskach z jak największą efektywnością.

- Uważamy, że nasza współpraca przebiega bardzo pomyślnie, ale wciąż możemy zrobić jeszcze więcej. Qantas będzie rozmawiał z Emirates o najefektywniejszym wykorzystaniu naszych dwóch slotów na lotnisku Heathrow w Londynie, które są w tej chwili leasingowane dla British Airways i wrócą do nas pod koniec 2017 r. - dodał.

Australijski przewoźnik w 2012 r. zgodził się na współpracę z Emirates. Była to jedna z wielu zmian u australijskiego przewoźnika. Wtedy zadecydowano o przeniesieniu hubu dla lotów europejskich z Singapuru do Dubaju. Innym elementem współpracy z Emirates było wspólne ustalanie taryf lotniczych i wzajemna koordynacja rozkładów.

Obecnie Qantas ogłosił, że dzięki nowej strategii cięcia kosztów, zmniejszania pojemności samolotów i podniesienia cen, linia notuje coraz lepsze wyniki.

Ostatnio przewoźnik złożył zamówienie na osiem boeingów 787-9 Dreamliner z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejne 15 sztuk. Linia w dalszej perspektywie czasowej planuje zastąpić swoje latające do południowej Afryki i obu Ameryk boeingi B747, maszynami pochodzącymi z obecnych zamówień.

fot. Qantas

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2015-10-14 08:52   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Skoro zobacz link to mogą być zadowoleni. widać współpraca może być korzystna dla obu stron. Pytanie jak to wpłynęło na ceny (imho nie widac by spadły, może odwrotnie?) i konkurencję?
edeq 2015-10-12 13:30   
edeq - Profil edeq
quantas jest happy, EK planuje rozwój siatki w Australii dość znacznie. A wydawać się mogło że na tym JV jedynym wygranym jest EK.
BA850 2015-10-12 11:48   
BA850 - Profil BA850
Prezes Quantas mówił też o uruchomieniu bezpośredniego połączenia PER-LHR-PER operowanego Boeingiem 787-9.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy