Nowa strona Ryanaira

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
09 października 2015 08:07
11 komentarzy
Ryanair postanowił odświeżyć swoją stronę internetową. Jest ona od kilku dni dostępna choć póki co - w wersji testowej. Dostępne usługi pogrupowano w przejrzyste sekcje, dodano nowe funkcje i możliwości. Wszystko utrzymane jest w niebiesko-granatowej kolorystyce, a więc barwach linii.
Reklama
Strona została przede wszystkim odświeżona wizualnie. Choć nie zrezygnowano z intensywnej kolorystyki, to dzięki mniejszej ilość banerów - przewoźnik nie epatuje reklamami. Wszystkie dostępne funkcje pogrupowano w kilka sekcji, które pozwalają zaplanować całą podróż (od rezerwacji biletu, poprzez hotel, wynajem samochodu czy np. wycieczek po mieście). To daje efekt przejrzystości i ułatwia poruszanie się.

Zwraca jednak uwagę, iż polskie litery diakrytyczne wyświetlają się w innej czcionce niż pozostały tekst. To powoduje, że mocno się one wyróżniają i zakłócają nieco estetykę całości.

Podstawową funkcją jest rezerwacja i zakup biletu. Ta możliwość pojawia się już u góry strony. Jednak dzięki ulepszonej wyszukiwarce - można z łatwością wybrać najkorzystniejszą cenę na interesującej nas trasie. Dla osób, które jeszcze nie wiedzą gdzie polecą - system wskaże najciekawsze kierunki wedle wybranego kryterium. Do każdej propozycji pojawia się zdjęcie z charakterystycznym widokiem dla danego miasta. Ponadto, przejść można do przewodnika po wybranej lokalizacji.

W nowym systemie udogodnieniem jest także wskazywanie konkretnych dat, kiedy odbywają się loty już w pierwszej fazie rezerwacji. Do tej pory nie było to możliwe - wybór był dowolny, a dopiero w następnym kroku pokazywane były dni, w których rejs na danej trasie jest wykonywany.

Dalej proces zakupu przebiega już w znanym trybie, mimo iż odświeżono wizualnie niektóre elementy. Po dokonaniu wyboru trasy i dat, przechodzimy do wyboru taryfy. W kolejnym kroku możemy zdecydować się na usługi dodatkowo płatne. Ostatnim etapem jest rozliczenie i jego uregulowanie - można to zrobić zarówno logując się do swojego konta w panelu MyRyanair jak i bez tego.

Jednak utworzenie własnego profilu otworzy kolejne możliwości. Przede wszystkim zapisane zostaną nasze dane, dzięki czemu nie będzie trzeba ich każdorazowo wprowadzać od nowa. Poza tym, system sam będzie generował dla nas spersonalizowane propozycje kolejnych podróży.

Zupełnie nową funkcją jest "Wstrzymaj cenę". W przypadku, kiedy potrzebujemy jeszcze czasu do namysłu możemy zagwarantować sobie niezmienność ceny na 24 godziny. Usługa ta kosztuje w zależności od trasy 12 zł, 5 euro lub 5 funtów brytyjskich.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d9912 2015-11-17 20:58   
gość_d9912 - Profil gość_d9912
Tragedia mam nadzieje ze spadną im obroty przez te stronę nową , ładuje się bardzo wolno nieprzejrzysta ,ogólnie najgorzej wykonana strona wśród wszystkich tanich linii ,ogólnie syf
gość_d9912 2015-11-11 14:19   
gość_d9912 - Profil gość_d9912
strona totalna katastrofa wolno chodzi i ciężko się przyzwyczaić ,zaczynam rozglądać się za innym przewoźnikiem
gość_d9912 2015-11-01 09:21   
gość_d9912 - Profil gość_d9912
Totalna porażka wolno chodzi i tnie się ciężko będzie przyzwyczaić
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama