×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Pierwsze A321 od CDB leasing


Wizz Air ogłosił dziś (23.9) podpisanie umowy z CDB Leasing dotyczącej finansowania sześciu pierwszych airbusów A321ceo. Pierwsze dwie maszyny tego typu trafią do przewoźnika w listopadzie tego roku.Dokładne warunki umowy nie zostały podane do publicznej wiadomości. Jednak według naszych informacji wartość kontraktu opiewa na kwotę około 420 mln dolarów amerykańskich.

- Wypracowaliśmy silne relacje z CDB Leasing. Firma kontynuuje wspieranie naszego rozwoju, finansując obecnie pierwszego z naszych nowych A321 - powiedział József Váradi, prezes Wizz Aira.

Od 20 listopada airbus A321 będzie obsługiwał trzy połączenia dziennie pomiędzy stolicą Węgier (i główną bazą Wizz Aira) a Londynem-Luton. Początkowo Wizz Air informował, że pierwszego airbusa A321 odbierze na początku 2016 r. Jednak już w ubiegłym roku w rozmowie z Pasazer.com József Váradi potwierdził, że nastąpi to w listopadzie 2015 r. Linia ma zamówionych łącznie 28 A321. Samoloty te zabiorą na pokład 230 osób, czyli aż o 50 więcej niż obecnie wykorzystywane przez Wizz Aira airbusy A320. Przewoźnik liczy na redukcję kosztów jednostkowych o 7 proc. dzięki większej liczbie miejsc.

- Maszyna A321, latając na naszych najbardziej popularnych trasach, znacznie zmniejszy koszty jednostkowe pozwalając tym samym na utrzymywanie niskich cen oraz zwiększenie liczby miejsc dla pasażerów na wybranych przez nich trasach - dodał Váradi.

W przyszłym roku, w sezonie letnim, dwie takie maszyny pojawią się także na warszawskim Lotnisku Chopina.


CDB Leasing to firma zajmująca się leasingiem samolotów. Jej głównym udziałowcem i zarządcą jest China Development Bank. Na koniec 2014 r. firma dzierżawiła 180 samolotów, a kolejnych 200 ma zamówionych.

Airbus A321 to największy samolot z rodziny A320. Jest o siedem metrów dłuższy od A320, a jego zasięg w wersji z zamontowanymi sharkletami wynosi do 6330 km. Na pokład w maksymalnej konfiguracji jednoklasowej A321 może zabrać 230 pasażerów, to o 50 pasażerów więcej niż w obecnie wykorzystywanych przez linię airbusach A320.

Obecnie flota Wizz Aira składa się z 63 samolotów A320, którymi linia obsługuje rozbudowaną sieć połączeń w Europie Środkowej i Wschodniej obejmującą 380 tras z 22 baz operacyjnych. W ostatnim czasie przewoźnik potwierdził także zamówienie 110 A321neo.

Grafika Wizz Airgość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie