×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Od lata dwa A321 w Warszawie


Wizz Air zbazuje latem 2016 r. dwa airbusy A321 na Lotnisku Chopina. Samoloty te będą obsługiwać najbardziej oblegane trasy, np. do Londynu-Luton, bo mają aż o 50 miejsc więcej niż dotychczas wykorzystywane przez linię A320.


- Na razie jesteśmy na etapie decydowania, dokąd polecą te samoloty. Decyzje zapadną w ciągu najbliższych miesięcy. Na pewno będą to najbardziej ruchliwe trasy, takie jak połączenie do Londynu - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie József Varadi, prezes Wizz Aira.

Szef węgierskiej linii lotniczej podkreślił, że dzięki nowym samolotom koszt jednostkowy spadnie o 10 do 15 proc., w zależności od ceny paliwa. Przyznał jednak, że na początek muszą być wprowadzane ostrożnie, gdyż mają aż o 50 miejsc więcej: 230 w porównaniu do 180 foteli w airbusach A320. 

Wizz Air zamówił łącznie 136 airbusów A321: 26 w wersji ceo, czyli z obecnie stosowanymi silnikami, oraz 110 z nowymi (w wersji neo). Pierwsze maszyny tego typu linia odbierze jeszcze w tym roku, a inauguracyjną trasą tego modelu w barwach Wizz Aira będzie połączenie z Budapesztu do Londynu-Luton.

- Docelowo chcielibyśmy całą naszą siatkę połączeń, lub przynajmniej prawie całą, obsługiwać samolotami airbus A321 - dodał Varadi.

Latem przyszłego roku Wizz Air będzie bazował w Warszawie sześć samolotów - oznacza to, że mniej więcej jedna trzecia tras będzie obsługiwanych większymi airbusami A321.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie