×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Poznaniu trwa przebudowa pasa


Wczoraj (21.9) rano z Poznania wystartował ostatni samolot na najbliższe trzy tygodnie. Na Ławicy trwa gruntowna przebudowa środkowej części drogi startowej. W najbliższy weekend lotnisko będzie można zwiedzać.Przebudowa drogi startowej na poznańskim lotnisku rozpoczęła się już wiosną. Do tej pory wykonawcy nocami remontowali dwa skrajne fragmenty mierzącego 2,5 km pasa startowego. Był on w trakcie prac skrócony do 2 km. 

Jednak remont środkowej części o długości 1,5 km wymaga zamknięcia całej drogi startowej. Prace niezbędne w Poznaniu są zbyt duże, by można było je wykonywać w trakcie nocnych przerw w lotach. 

Samoloty wrócą na Ławicę 11 października. Uruchomienie lotniska jest zaplanowane na godz. 16:00 tego dnia.

W najbliższy weekend (26-27 września) lotnisko będzie można zwiedzać - władze portu lotniczego udostępnią części budynku normalnie zamknięte dla pasażerów (w tym np. sortownię bagażu). Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich, nie trzeba się na nie zapisywać.

Inwestycję na Ławicy prowadzą firmy Qumak i Strabag. Większość lotów z Ławicy została na ten czas skasowana - jedynie Wizz Air zdecydował się na przeniesienie części połączeń do Wrocławia. 

#KOREKTA: Na zwiedzanie Ławicy nie są wymagane zapisy#gość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie