×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Oscar Munoz nowym szefem United


Ze stanowiska szefa amerykańskiej linii w związku z oskarżeniami o nieprawidłowości zrezygnował Jeff Smisek. Munoz do tej pory nie pracował w lotnictwie - ma doświadczenie m.in. z AT&T, PepsiCo i Coca-Coli.Smisek zrezygnował w związku z trwającym federalnym śledztwem w sprawie nieprawidłowości i możliwej korupcji szefa United. Chodzi o współpracę z zarządem portów w Nowym Jorku i New Jersey. Oskarżenia dotyczą tego, że Smisek wpływał na utrzymywanie w siatce połączeń United nierentownej trasy z Newark do Columbii w Karolinie Płd. W pobliżu Columbii David Samson, szef Port Authority, ma swój dom letniskowy. 

W zamian za utrzymywanie tego połączenia, Smisek miał otrzymać gwarancję inwestycji w infrastrukturę lotniska Newark, które podlega władzy Port Authority. 

Smisek był szefem United od 2010 r. Wcześniej pracował kierował linią Continental. 

56-letni Munoz przyszedł do linii lotniczej spoza branży lotniczej. Ma jednak doświadczenie w transporcie - od lutego kierował jedną z największych amerykańskich firm logistyczno-kolejowo-kontenerowych, CSX.


fot. Unitedgość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie