Kolej na lotnisko w Krakowie opóźniona

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 sierpnia 2015 10:37
8 komentarzy
Już 1 września do krakowskiego lotniska ponownie miały dotrzeć pociągi. Nie dotrą - prace budowlane są opóźnione i władze obsługujących linię Kolei Małopolskich już potwierdziły, że terminu nie uda się dotrzymać.
Reklama

Jak powiedział dziennikarzom Ryszard Rębilas, prezes Kolei Małopolskich, jest szansa, że połączenie ruszy jeszcze we wrześniu. Dokładny termin ma być znany po spotkaniu z wykonawcą w nadchodzącym tygodniu.

Rębilas zaznaczył, że przewoźnik jest gotowy w każdej chwili wejść na trasę z Krakowa Głównego do lotniska w tym mieście. Jednak dopóki wykonawca nie zakończy prac modernizacyjnych, nie jest to technicznie możliwe.

Remont linii realizuje w formule "projektuj i buduj" spółka Astaldi. Inwestycja miała zakończyć się do 15 lipca br. W ramach modernizacji 12-kilometrowego odcinka z Krakowa Mydlnik do lotniska dobudowany został drugi tor. Trasa została zelektryfikowana i wydłużona, a stacja końcowa przeniesiona w bezpośrednie sąsiedztwo terminala. Zbudowane zostały także trzy nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki i Kraków Olszanica.

Z powodu modernizacji od lutego 2014 r. na krakowskie lotnisko nie kursują pociągi.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_68969 2015-08-24 14:46   
gość_68969 - Profil gość_68969
Jaki przetarg (szczegóły) takie i wykonanie. Astaldi zwala na PLK i odwrotnie. Niemniej jednak na koniec września pociągi powinny pojechać do KRK.
gość_d9e1a 2015-08-24 14:12   
gość_d9e1a - Profil gość_d9e1a
Bzdura. Kolejny mit, ze niby w GDN to inwestycja ta czy inna to zasluga politykow. Przyklad zawistnego polskiego piekielka.
Nie jestem ani z GDN ani z KRK, ale to wzajemne dogryzanie sobie to po prostu przedszkole, ile macie lat?
gość_e9156 2015-08-24 13:25   
gość_e9156 - Profil gość_e9156
A w Gdańsku się zrobiło, tjaa... w porównaniu z bieda-inwestycją PKP-owską realizowaną w Krakowie (porównajmy np. przystanki), PKM - realizowana przy wsparciu całego potencjału obozu władzy PO - rzeczywiście prezentuje się nieźle. Ale to nie jest kwestia chęci do roboty, tylko wsparcia politycznego i nieograniczonego dostępu do kasy (bynajmniej nie własnej). Komentatorom z Gdańska dziękujemy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama