×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolej na lotnisko w Krakowie opóźniona


Już 1 września do krakowskiego lotniska ponownie miały dotrzeć pociągi. Nie dotrą - prace budowlane są opóźnione i władze obsługujących linię Kolei Małopolskich już potwierdziły, że terminu nie uda się dotrzymać.


Jak powiedział dziennikarzom Ryszard Rębilas, prezes Kolei Małopolskich, jest szansa, że połączenie ruszy jeszcze we wrześniu. Dokładny termin ma być znany po spotkaniu z wykonawcą w nadchodzącym tygodniu. 

Rębilas zaznaczył, że przewoźnik jest gotowy w każdej chwili wejść na trasę z Krakowa Głównego do lotniska w tym mieście. Jednak dopóki wykonawca nie zakończy prac modernizacyjnych, nie jest to technicznie możliwe. 

Remont linii realizuje w formule "projektuj i buduj" spółka Astaldi. Inwestycja miała zakończyć się do 15 lipca br. W ramach modernizacji 12-kilometrowego odcinka z Krakowa Mydlnik do lotniska dobudowany został drugi tor. Trasa została zelektryfikowana i wydłużona, a stacja końcowa przeniesiona w bezpośrednie sąsiedztwo terminala. Zbudowane zostały także trzy nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki i Kraków Olszanica. 

Z powodu modernizacji od lutego 2014 r. na krakowskie lotnisko nie kursują pociągi.

gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie