Po linii do celu - nowe oznakowanie na Lotnisku Chopina

6 sierpnia 2015 09:28
14 komentarzy
Odnalezienie drogi na postój taksówek, do autobusu lub na stację kolejową to już nie problem. Lotnisko Chopina udostępniło w swoim terminalu nowy system oznakowania, który nikomu nie pozwoli się zgubić.
Reklama
Pasażerowie przylatujący do Warszawy nie powinni już mieć żadnych wątpliwości gdzie się kierować, aby trafić na postój rekomendowanych taksówek, przystanek autobusów komunikacji miejskiej lub na lotniskową stację kolejową. W hali przylotów już od wyjścia na podłodze wyklejone są kolorowe linie, które prowadzą pasażera do wybranego miejsca: żółta linia do taksówek, purpurowa do autobusów, a zielona do kolejki.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lotnisko,chopina,oznakowanie,media%20(2).jpg
Na każdej linii podawany jest dystans pozostający do przejścia: najbliżej (około 25 m) jest do taksówek, najdłuższą drogę (do 300 m) muszą przejść pasażerowie pociągów. Linie wytyczone zostały w ten sposób, aby droga do przejścia była jak najkrótsza.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lotnisko,chopina,oznakowanie,media%20(3).jpg
- Pasażerowie skarżyli się, że dotychczas stosowane oznakowanie jest mało widoczne i nieczytelne. Dlatego sięgnęliśmy po rozwiązanie sprawdzone na innych lotniskach i dworcach kolejowych. Jaskrawe linie na podłodze rzucają się w oczy i na pewno nie pozwolą się nikomu zgubić. Pierwsze opinie pasażerów są entuzjastyczne, więc wygląda na to, że pomysł takiego oznakowania jest trafiony - mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lotnisko,chopina,oznakowanie,media%20(5).jpg
Oprócz "linii kierunkowych", w terminalu umieszczone zostały również wyraźne ostrzeżenia przed tzw. pseudotaksówkarzami. W hali odbioru bagażu, a także na wszystkich wyjściach z hali przylotów znajdują się czarne tablice ostrzegawcze i żółte tablice informujące o taksówkach rekomendowanych przez lotnisko.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lotnisko,chopina,oznakowanie,media%20(4).jpg
- Warto pamiętać, że nikt nie ma prawa namawiać pasażera do korzystania z taksówki wewnątrz hali przylotów. Jeśli ktoś to robi, to łamie prawo i niemal na pewno oszuka klienta. Mam nadzieję, że nowe wyraźne oznakowanie pozwoli wyeliminować ten problem z naszego lotniska - dodaje Paruzel.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2015-08-07 21:54   
usuniety - Profil usuniety
W wielu krajach wręcz zaleca się wymianę walut na lotniskach, gdyż tam dzięki temu że jest duży ruch kantory mogą stosować niskie marże i kurs wymiany jest najkorzystniejszy. Tak jest w Japonii czy na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Nie wiem dlaczego w Polsce akceptuje się inny stan rzeczy, szczególnie że Polska waluta nie jest popularna na świecie i obcokrajowcy często zmuszeni są wymienić pieniądze by mieć zapłacić czymś choćby za taksówkę. Takie pierwsze wrażenie nie jest przyjemne i od razu nastawia negatywnie do kraju.
gość_879df 2015-08-07 12:30   
gość_879df - Profil gość_879df
"beware of airport exchange rates". Nie na wszystkich lotniskach jest rabunkowy kurs wymiany, w Kijowie, czy Kiszyniowie jest taki jak "na mieście", a czasami nawet lepszy. W Stambule minimalnie gorszy, ale lepszy niż w bardzo turystycznych miejscach.
malin 2015-08-07 11:47   
malin - Profil malin
Ja widziałem takie w małym hotelu spa pod Poznaniem, do każdego pokoju była linia innego koloru. Żartowaliśmy, że nawet po długim sylwestrze da radę trafić. Trochę jak w filmie "Nie lubię poniedziałków" ;-) To żart, na lotnisku uważam że pomysł bardzo dobry, nie trzeba się rozglądać gdzie jest plan lotniska albo kierunkowskazy na tabliczkach.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy