Lufthansa: Serwis restauracyjny w klasie biznes

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 sierpnia 2015 13:08
1 komentarz
Od 1 sierpnia pasażerowie klasy biznes Lufthansy doświadczają zupełnie nowej usługi podczas połączeń dalekodystansowych. Personel pokładowy będzie teraz lepiej odpowiadać na oczekiwania pasażerów dzięki tzw. serwisowi kelnerskiemu.
Reklama
Po indywidualnym, imiennym powitaniu każdego pasażera klasy biznes na pokładzie, obsługa będzie przyjmować zamówienia i nakrywać stoliki porcelanową zastawą. Posiłki będą serwowane bezpośrednio z pokładowej kuchni, a wózki cateringowe będą zastąpione przez tace do serwowania posiłków.

//www.pasazer.com/img/images/normal/serwis,restauracyjny,lh,media%20(3).jpg
Po rejsach wprowadzających w czerwcu i lipcu na pokładzie Airbusa A380 na trasach do Nowego Jorku (JFK) oraz Miami, serwis restauracyjny został 1 sierpnia zainaugurowany na pokładzie tej samej maszyny na kolejnych kierunkach do: Houston, Johannesburga, Los Angeles, Pekinu, San Francisco, Szanghaju, Seulu i Singapuru, a także utrzymany na trasach do Miami i Nowego Jorku (JFK).

Serwis restauracyjny będzie także wprowadzony od 1 października na połączeniach realizowanych przez boeingi B747-400 i B747-8I z Frankfurtu oraz od 25 października na pokładach airbusów A340-300/600 z Frankfurtu i Monachium latających do Azji i na Bliski Wschód.

//www.pasazer.com/img/images/normal/serwis,restauracyjny,lh,media%20(2).jpg
Od maja tego roku około 4,5 tys. członków personelu pokładowego zostało specjalnie przeszkolonych pod kątem wprowadzenia nowego serwisu. Usługa została także poddana testom na 130 połączeniach i według informacji Lufthansy spotkała się z wyjątkowo pozytywnym odbiorem wśród pasażerów klasy biznes. Jak twierdzi przewoźnik, dzięki nowemu serwisowi restauracyjnemu, linia robi kolejny, ważny krok w kierunku zdobycia tytułu pierwszej zachodniej pięciogwiazdkowej linii lotniczej.

Jednak zmiana serwisu Lufthansy w klasie biznes, to nic innego jak równanie do konkurencji, która już od dłuższego czasu posiada serwis restauracyjny na swoich pokładach.

Fot. Lufthansa

Ostatnie komentarze

Dario2015 2015-08-05 17:38   
Dario2015 - Profil Dario2015
LOT ma taki serwis juz od dawna wiec ida w ich i innych slady
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N