Czech Airlines zainaugurowały loty z Łodzi

14 lipca 2015 13:58
42 komentarzy
Czeski narodowy przewoźnik Czech Airlines (CSA) zainaugurował dziś (14.7) nowe trasy z Łodzi do Pragi i Edynburga oraz z Rzeszowa do Edynburga.
Reklama
Na łódzkim lotnisku miała miejsce konferencja prasowa z okazji inauguracji połączeń, w której udział wzięli Michał Marzec - prezes Portu Lotniczego Łódź, Daniel Šabík - rzecznik prasowy Czech Airlines oraz Krzysztof Baranowski - przedstawiciel Czech Airlines w Polsce.

Od lewej: Robert Zapędowski - dział marketingu Lodz Airport, Michał Marzec - prezes Lodz Airport,
Daniel Šabík -
rzecznik prasowy Czech Airlines, Ewa Bieńkowska - rzecznik prasowy Lodz Airport.

Z Pragi do Łodzi przyleciało pierwszym lotem 5 osób, 25 zostało w samolocie, aby kontynuować podróż do Szkocji. W Łodzi dosiadło się do nich 51 pasażerów. Połączenie było w sprzedaży tylko miesiąc.

Przewoźnik dziękował władzom lotniska za zaangażowanie w uruchomieniu połączeń oraz zapowiedział, że możliwy jest dalszy rozwój w Łodzi. Z systemów rezerwacyjnych widać duże zainteresowanie Łodzian lotami głównie do Edynburga. Na sierpień niektóre loty mają 100-proc. obłożenie.

Poranny lot z Pragi do Łodzi służy głównie przebazowaniu maszyny, aby mogła polecieć z Łodzi do Edynburga, a następnie wykonać loty Edynburg-Rzeszów, Rzeszów-Edynburg, Edynburg-Łódź i wieczorem wrócić z Łodzi do Pragi.

Przewoźnik i lotnisko zakładają, że również Czesi będą korzystać z połączenia do Edynburga przez Łódź. Tak też było na inauguracyjnym locie Praga-Łódź-Edynburg. Po wylądowaniu samolotu w Łodzi pasażerowie podróżujący z Pragi do Edynburga pozostali na pokładzie maszyny.

Lot Praga-Łódź-Edynburg jest jedynym w Polsce lotem, na który pasażerowie powinni być odprawiani w dwóch strefach: Schengen i non-Schengen. Rozwiązanie takie wymagało specjalnej zgody Straży Granicznej - według naszych informacji warunkiem było odprawianie wszystkich podróżnych w taki sposób, jakby podróżowali poza strefę Schengen. Pasażerowie lotów Praga-Łódź i Łódź-Praga są odprawiani w Czechach i w Polsce jako pasażerowie lotów non-Schengen.


Połączenia wykonywane są 144-miejscowymi airbusami 319. Ceny biletów rozpoczynają się od 180 zł w jedną stronę z wliczonym w cenę bagażem rejestrowanym oraz poczęstunkiem na pokładzie.

Czech Airlines posiada obecnie w swej siatce połączeń ponad 120 lotnisk docelowych w 50 krajach. Od 2001 r. linia wchodzi w skład aliansu lotniczego SkyTeam.

Fot. Tomasz Wyszyński, CSA

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cbc7d 2015-08-10 09:59   
gość_cbc7d - Profil gość_cbc7d
Jutrzejsze rejsy z LCJ i RZE do EDI będą miały LF 100% :)
gość_ebadc 2015-08-04 11:39   
gość_ebadc - Profil gość_ebadc
No cóż, pogłoski o rzekomej nieopłacalności tych lotów okazały się jednak mocno przesadzone....
gość_e3c92 2015-08-03 21:30   
gość_e3c92 - Profil gość_e3c92
INFO Z LOTNISKA ŁÓDŹ :Połączenia Czech Airlines z Łodzi do Edynburga i Pragi cieszą się coraz większym zainteresowaniem Emotikon smile Zaledwie trzy tygodnie od pierwszego lotu aktualnie obłożenie na wielu sierpniowych rejsach do Edynburga sięga 95-100% ! Emotikon smile Tych, którzy jeszcze nie spróbowali zapraszamy na zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy