Nowe usługi easyJet dla pasażerów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 czerwca 2015 13:01
3 komentarze
Już pod koniec tego miesiąca easyJet zaprezentuje nową aplikację mobilną dla systemu iOS. To tylko jedna z kilku innowacyjnych nowości dla pasażerów: wkrótce aplikacje pomoże im także w przypadku opóźnienia oraz ułatwi znalezienie drogi na lotnisku.
Reklama

easyJet stara się wykorzystywać innowacje do poprawy jakości usług. Niedawno informowaliśmy o innowacjach ze strony technicznej, takich jak wykorzystywanie dronów do inspekcji samolotów czy systemu wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift w szkoleniu załóg.

Przewoźnik nie zaniedbuje jednak pasażerów - również oni niedługo skorzystają z nowości.

Jeszcze przed końcem czerwca easyJet udostępni nową aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS. Dotychczasowa aplikacja została pobrana już 12,5 mln razy. Tygodniowo ponad 110 tys. pasażerów linii korzysta z mobilnych kart pokładowych. Ponadto 12 proc. przychodów przewoźnika z obszaru e-commerce pochodzi właśnie z transakcji dokonanych za pomocą aplikacji mobilnych.

Nowa aplikacja ma przede wszystkim udostępnić pasażerom korzystających z urządzeń mobilnych więcej funkcji, nie tracąc przy tym prostoty. Jak zapewniają przedstawiciele linii, dla zarejestrowanego użytkownika rezerwacja biletu nadal będzie możliwa w mniej niż minutę.

Pozostałe nowości easyJeta są znacznie bardziej innowacyjne, ale wiążą się z nową aplikacją.


Przewoźnik zamierza zaoferować pasażerom funkcję Mobile Host. Dzięki wykorzystaniu sieci nadajników umieszczonych na głównych lotniskach oraz map Google, a także bliskiej współpracy lotnisk i easyJeta pasażerowie mają znacznie łatwiej odnajdować drogę na lotniskach.

Według założeń funkcji Mobile Host, ma ona za pomocą aplikacji i powiadomień na urządzeniu mobilnym przypominać pasażerom o czasie odprawy i boardingu, a także wskazywać drogę. W aplikacji podróżni będą mogli sprawdzić dokładnie którędy powinni iść i ile czasu potrzebują na dotarcie np. do wyjścia. Mobile Host działa także po przylocie, informując pasażerów np. o tym, na której taśmie wyjedzie ich bagaż. Na razie system jest testowany na lotnisku Londyn-Gatwick, ale docelowo może zostać wdrożony we wszystkich hubach easyJeta.

Funkcja ta może być szczególnie przydatna na dużych lotniskach, choć na razie trudno ocenić, na ile dokładnie działa.

easyJet planuje też wykorzystywać aplikację mobilną w przypadku opóźnień lub odwołań lotów. Aby uprościć procedurę uzyskania świadczeń przez pasażerów, przewoźnik chce dodać do aplikacji możliwość rezerwacji hotelu w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu. W ten sposób pasażerowie nie będą musieli czekać na informacje od personelu i stać w często długich kolejkach. Gdy system przewoźnika zidentyfikuje sytuację, która wymusza pozostanie na noc, pasażer sam zarezerwuje hotel i dojazd do niego. Aplikacja dokładnie poinformuje podróżnego o przysługujących mu świadczeniach.


Na stronie internetowej przewoźnika pojawiła się także kolejna nowa funkcja - Inspire Me. To usługa (działa również na iPadach), poprzez którą easyJet sugeruje niezdecydowanym podróżnym kierunek wyjazdu. Pasażer może określić swoje preferencje (np. dotyczące kraju, typu wyjazdu czy maksymalnego kosztu), a usługa wyświetli listę dostępnych lotów.

Nie słabnie także popularność Flight Trackera easyJeta, czyli usługi opartej na popularnym serwisie FlightRadar24, która pozwala w prosty sposób przez stronę linii sprawdzić status dowolnego lotu. W zeszłym roku z tej usługi skorzystało 10 mln internautów.


Linia chętnie wykorzystuje także inne technologie - jako pierwsza na świecie w tej branży wykorzystała podczas strajku usługę Periscope do komunikacji na żywo z klientami, wprowadziła też aplikację na Apple Watch w dniu premiery tego urządzenia.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2015-06-17 09:45   
mietek - Profil mietek
gość_64cf4: Bo takie aplikacje kosztują, a Polscy informatycy nie robią tego za darmo.
banan86 2015-06-15 11:21   
banan86 - Profil banan86
dlaczego ta informacja jest w dziale informacje ze świata? Przecież easyJet lata także i z/do Polski
gość_64cf4 2015-06-14 17:35   
gość_64cf4 - Profil gość_64cf4
Podobno Polska ma jednych z lepszych informatyków na świecie, wygrywają liczne konkursy i pracują w świecie w renomowanych firmach ale w Polsce jak zwykle sto lat za murzynami czemu LOT nie ejst innowacyjny?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama