Centrum obsługi technicznej Ryanair we Wrocławiu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 maja 2015 13:11
19 komentarzy
Ryanair ogłosił dziś (13.05) decyzję o utworzeniu swojego pierwszego w Polsce centrum obsługi technicznej samolotów. Budowa centrum (WAMS) na wrocławskim lotnisku rozpocznie się w listopadzie 2015 roku.
Reklama

Obiekt zostanie oddany do użytku w marcu 2016 roku i umożliwi powstanie do 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, w tym licencjonowanych inżynierów, mechaników oraz personelu pomocniczego. Centrum obsługi technicznej WAMS zaprojektowane jest z myślą o przeglądach typu "C" dla samolotów Boeing 737-800. Składać się będzie z 2-stanowiskowego, nowoczesnego hangaru, z możliwością dalszej rozbudowy. Inwestycja ta warta jest ponad 6 mln euro.

- Ryanair ma przyjemność ogłosić nasze pierwsze polskie centrum obsługi technicznej samolotów. Ta inwestycja o wartości 6 mln euro możliwa jest dzięki pomocy i wsparciu Portu Lotniczego Wrocław. Wrocławskie centrum obsługi technicznej WAMS zostanie otwarte w marcu 2016 roku i pozwoli na utworzenie do 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu. Polska jest bardzo ważnym rynkiem wzrostu dla Ryanair. Wrocław jest również fantastycznym miejscem do zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, który będzie wspierać ten ambitny projekt w nadchodzących miesiącach i latach - mówi Michael Hickey, dyrektor operacyjny Ryanair.

- Rozmowy na temat centrum obsługi technicznej samolotów Ryanair były prowadzone od kilku lat. Przewoźnik od początku swojej działalności na polskim niebie jest silnie związany ze stolicą Dolnego Śląska. Jesteśmy przekonani, że decyzja o uruchomieniu centrum właśnie na wrocławskim lotnisku jeszcze wzmocni te więzi. Dzięki temu w przyszłości będziemy jeszcze bardziej atrakcyjnym lotniskiem dla przewoźników, którzy poszukują miejsca dla swojej bazy technicznej. We Wrocławiu znajdą grupę świetnie wykształconych i doświadczonych ekspertów, więc wybór naszego miasta i lotniska będzie oczywisty - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_28264 2015-05-17 09:44   
gość_28264 - Profil gość_28264
Wszystko omija RZE. Oni płacą gruby hajs a nawet samolotu nie mają. Nie wiem jak oni to robią. Chyba serio tam nie ma potencjału skoro nawet za dopłatami im się nie opłaca latać.
gość_656dc 2015-05-16 19:36   
gość_656dc - Profil gość_656dc
gość_095e1: Mimo wszystko jakiś czas temu FR zapowiadał, że będą chcieli zwiększyć bazę do 3 samolotów i otworzyć nowe połączenia.
gość_095e1 2015-05-16 16:41   
gość_095e1 - Profil gość_095e1
Przecież to będzie baza obsługi ciężkiej(tylko i wyłącznie C-checki, samolot bedzie przylatywał, stał około miesiąca na przeglądzie i odlatywał), więc nie jest to żaden wyznacznik tego, że nagle we Wrocławiu będzie baza na miarę Stantstedu. Do LOT AMSu na C-checki przylatuje m.in. BACF ze swoją flotą EMB, Air North z Australii, czasami AirDolomiti a ostatnio NEOS na B763 i jakoś nie słychać żeby otwierali połączenia z WAW.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama