Letni rozkład Lufthansa Group - 321 miast

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 marca 2015 14:27
6 komentarzy
W sezonie letnim 2015 r. przewoźnicy z grupy Lufthansy zaoferują loty do łącznie 321 miast w 103 krajach. Tygodniowo będzie wykonywanych ponad 22,5 tys. lotów. Wśród nowych tras będą loty z Frankfurtu do Bydgoszczy.
Reklama

W nadchodzącym letnim rozkładzie połączeń 2015 przewoźnicy należący do Lufthansa Group zapewnią klientom dostęp do globalnej siatki dzięki ponad 22,5 tys. połączeń tygodniowo. Łącznie z trasami, które pojawią się w letnim rozkładzie, linie Lufthansa Group zaoferują 321 kierunków w 103 krajach na 4 kontynentach poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również połączenia bezpośrednie (ubiegłego lata były to 294 destynacje w 101 krajach).

Ponad 18,1 tys. połączeń code-share realizowanych z 32 partnerskimi liniami pozwoli na rozszerzenie globalnej siatki połączeń wszystkich przewoźników Lufthansa Group. Nowy rozkład będzie obowiązywać od soboty 29 marca do 25 października 2015 r.

Lufthansa


W letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zaoferuje połączenia do 215 kierunków. W Europie Lufthansa zacznie latać z dziewiątego miasta w Polsce - Bydgoszczy - do Frankfurtu. Lufthansa będzie wykonywać około 240 rejsów tygodniowo do 9 polskich lotnisk.

Trasy do Danii również zyskają dodatkowe, codziennie połączenie z Frankfurtu do Aalborga. W nowym rozkładzie Lufthansy pojawią się także słoneczne kierunki takie jak Heraklion (Kreta) i Sewilla (Hiszpania). Rejsy do Heraklionu wystartują z Monachium, a do stolicy Andaluzji z obu portów przesiadkowych Lufthansy.

Z tych lotnisk pasażerowie będą mieć także możliwość skorzystania także z codziennych rejsów do Reykjavíku (Islandia). Bodrum w Turcji oraz Cagliari na Sardynii to dwa kierunki sezonowe dostępne teraz z Frankfurtu. Z Monachium po raz pierwszy tego lata Lufthansa poleci do Glasgow (Szkocja) i Perugii (Włochy). Pojawią się również dodatkowe rejsy na obecnych trasach z Frankfurtu do Malagi, Palmy de Mallorca i Walencji oraz z Monachium do Bodrum.

Klienci ponownie będą mogli polecieć do Kairu z Monachium, oprócz obecnego rejsu z Frankfurtu. Airbus A380, cieszący się dużą popularnością wśród pasażerów, będzie tego lata ponownie wykorzystywany na trasach z Frankfurtu do Los Angeles i Seulu. Dzięki temu liczba tras Lufthansy obsługiwanych przez największy samolot pasażerski na świecie wzrośnie do jedenastu.

Germanwings


W letnim rozkładzie połączeń Germanwings oferuje łącznie 132 połączenia do 31 krajów z lotniska Berlin-Tegel, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu. Pojawią się zupełnie nowe połączenia z Düsseldorfu do Aten (Grecja), Jerez de la Frontera (Hiszpania), Jersey i Reykjavíku (Islandia). W kwietniu linia doda również dwie trasy z Düsseldorfu do portugalskich miast Porto i Faro.

Siatka połączeń do Francji również zostanie rozszerzona o połączenie z Marsylią. Przewoźnik będzie latać także codziennie z Berlina do Palermo. Latem z Berlina będzie można również dostać się do Hamburga i Izmiru (Turcja). Hamburg będzie mieć również bezpośrednie połączenie z Bari, stolicą Apulii (Włochy). Letni rozkład połączeń ze Stuttgartu wzbogaci się o nowe trasy do Nicei, Amsterdamu i Walencji.

W okresie wakacyjnym z Kolonii/Bonn polecimy do Prisztiny, stolicy Kosowa, a ze Stuttgartu do Tunisu i Tirany.

Swiss


Do letniego rozkładu połączeń w 2015 roku Swiss dodaje 34 nowe kierunki. 22 z nich będą obsługiwane z Zurychu, np. Lipsk, Bilbao (Hiszpania) i Göteborg (Szwecja). Z Genewy pasażerowie polecą do 12 nowych miast, między innymi do Walencji i Dublina. Częstotliwość połączeń do różnych europejskich miast oraz do San Francisco również zostanie zwiększona. Tym samym Swiss tego lata zaoferuje swoim gościom 106 kierunków (80 europejskich oraz 26 interkontynentalnych) w 49 krajach.

Austrian Airlines


Latem 2015 roku Austrian Airlines będzie oferować swoim pasażerom 130 kierunków w 59 krajach. W 2015 roku austriacki narodowy przewoźnik skoncentruje się na kierunkach wakacyjnych. W czerwcu do letniego rozkładu połączeń zostanie dodana hiszpańska Minorka, a w październiku Miami. Od lata wszystkie połączenia Austrian Airlines do Ameryki Północnej będą obsługiwane z Wiednia maksymalnie raz dziennie. Od marca Odessa (Ukraina) ponownie zostanie włączona do siatki Austriana w Europie Wschodniej.

Brussels Airlines

Tego lata Brussels Airlines dodaje 10 nowych europejskich tras do rozkładu z Brukseli. Pojawią się między innymi miejscowości popularne wśród turystów, takich jak Bordeaux, Lourdes-Pyrénées i Calvi (Korsyka). Siatkę połączeń Brussels Airlines wzbogacą również połączenia wakacyjne z Dubrownikiem i Zagrzebiem (Chorwacja), Petersburgiem (Rosja), Olbią (Sardynia/Włochy) oraz Ibizą (Baleary/Hiszpania).

Ryga (Łotwa) oraz Billund (Dania) zyskają codziennie połączenia z Brukselą. Przewoźnik wznowi również latem połączenia międzykontynentalne z Waszyngtonem, a rejsy do Jaunde (Kamerun) będę wykonywane codziennie.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2015-03-17 12:22   
mietek - Profil mietek
"Od lata wszystkie połączenia Austrian Airlines do Ameryki Północnej będą obsługiwane z Wiednia maksymalnie raz dziennie" - widać, że LH trzyma krótko. Jak chcecie szaleć z połączeniami do USA to przez FRA lub MUC:)
1980andi 2015-03-17 11:58   
1980andi - Profil 1980andi
czy A380 Lufthansy latało juz do Seulu i Los Angeles? chyb anie
i skąd 11 kierunków jest Houston, San Francisco, Johannesburg, Shanghai, Miami, Singapur i Delhi
będzie Los Angeles Seul i Pekin więc jaki 11????
gość_4ccb3 2015-03-17 11:34   
gość_4ccb3 - Profil gość_4ccb3
Zapomnieli dodac w reklamie, ze jutro (znowu) strajkuja (znowu) piloci Lufthansy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama