×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair powraca na trasę Gdańsk - Helsinki


Ponownie polecimy z Gdańska do Helsinek. Po blisko dwu i półrocznej przerwie do Gdańska wraca Finnair. Loty między Pomorzem a stolicą Finlandii obsługiwać będą ATR-y 72 należące do Flybe Finland. Pierwszy rejs zaplanowano na 11 maja br.


Loty będą obsługiwane codziennie, ale w zależności od dnia tygodnia połączenie będzie wykonywane wedle innego rozkładu godzinowego. I tak w poniedziałki, środy, piątki i niedziele samoloty polecą według następującego planu (czasy lokalne):
  • AY751 Helsinki 8:25 – 9:25 Gdańsk,
  • AY752 Gdańsk 9:55 – 12:55 Helsinki.
Z kolei w pozostałe dni tygodnia (wtorki, czwartki i soboty) wyloty z fińskiej stolicy zaplanowano na godz. 16:45, a lądowania w Polsce na 17:45. W drogę powrotną ATR 72 z lotniska w Rębiechowie wystartuje o 18:45, by zameldować się w Helsinkach o 21:45 czasu lokalnego.

Bilety na wznawiane połączenie są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Ceny zaczynają się od 624 zł. w obie strony w taryfie Basic. Ostatnią dostępną w tej chwili datą, na którą można dokonać rezerwacji jest 24 października 2015.Na trasie z Gdańska do Helsinek Finnair oferował loty w 2011 roku. Wtedy rejsy obsługiwała linia Finncomm. 

Od ubiegłego roku do końca stycznia 2015 na tej trasie latał także Eurolot. Połączenie zostało jednak zawieszone, choć wedle pierwotnych planów miało powrócić od marca br. Tak się jednak nie stanie z uwagi na likwidację Eurolotu. Na trasie tej polska linia miała podpisaną umowę interline z Finnair, dzięki czemu podróżni mogli na jednym bilecie podróżować przez Helsinki do Azji.gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie