2 dni lotów Wizz Aira z Bydgoszczy

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
28 stycznia 2015 09:52
8 komentarzy
W dniach 12-14 czerwca br. Wizz Air będzie wykonywał loty z Bydgoszczy zamiast Gdańska. Bilety na ponad 40 rejsów z Bydgoszczy w tych dniach są już dostępne w sprzedaży dla pasażerów.
Reklama

Przebazowanie maszyn Wizz Air związane jest z remontem pasa startowego gdańskiego lotniska.

Port Lotniczy w Bydgoszczy będzie obsługiwać dodatkowe połączenia od piątku wieczorem (12.06) do poniedziałku rano (15.06). Przejęte zostają połączenia do takich miast jak Barcelona, Bergen, Doncaster, Dortmund, Frankfurt-Hahn, Londyn-Luton, Malmo, Malta, Mediolan-Bergamo, Paryż-Beauvais, Rzym-Fiumicino czy Sztokholm-Skavsta.

- Przejęcie ruchu pasażerskiego z Gdańska jest dużym wyzwaniem operacyjnym. Jednak nasze lotnisko jest do tego świetnie przygotowane zarówno pod kątem personelu, jak też infrastruktury. Udowodniły to niespodziewane, bo spowodowane warunkami pogodowymi, przekierowania kilkudziesięciu samolotów z Gdańska w listopadzie i grudniu ubiegłego roku - mówi Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego w Bydgoszczy.


Bydgoskie lotnisko zapewnia, że od dłuższego czasu przygotowuje się do tego typu dodatkowych operacji lotniczych. Wdrażane są dodatkowe procedury oraz usprawnienia, które mają zapewnić sprawną obsługę pasażerów korzystających z bydgoskiego lotniska.

Nie bez znaczenia są też zakończone w ostatnim czasie inwestycje w infrastrukturę lotniska, które zwiększają bezpieczeństwo i przepustowość portu. Przykładem jest modernizacja płyt postojowych, która zapewnia obecnie jest 12 miejsc dla samolotów kodu C, czyli takich, z jakich korzysta Wizz Air.

fot. Andrzej Amerski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
przemolot 2015-02-04 14:07   
przemolot - Profil przemolot
Dla równowagi, Bydgoszcz sama wstrzymuje w marcu na 2 tygodnie ruch pasażerski:
zobacz link
gość_20271 2015-01-28 17:32   
gość_20271 - Profil gość_20271
Będzie przebudowa terminala, która pozwoli na odprawę bydgoskich rejsówek, czarterów i tych przekierowanych (Wizz i ew. inni). Zobaczymy czy bydgoskie środowisko się postara i zapełni samoloty :)
waldek 2015-01-28 16:45   
waldek - Profil waldek
gość_48740: Tak myślisz? nie wiem czy to takie realne. A nawet jeśli to według Ciebie przy jakiej okazji, no bo chyba nie z okazji otwarcia nowych połączeń z Bydgoszczy a z mgieł samolotów już prawie nie będzie od czerwca ILS II poradzi sobie znakomicie z tymi mgłami co w Gdańsku bywają. Jedyne co, to wiatr, na to nie ma sposobu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama