×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


2 dni lotów Wizz Aira z Bydgoszczy


W dniach 12-14 czerwca br. Wizz Air będzie wykonywał loty z Bydgoszczy zamiast Gdańska. Bilety na ponad 40 rejsów z Bydgoszczy w tych dniach są już dostępne w sprzedaży dla pasażerów.


Przebazowanie maszyn Wizz Air związane jest z remontem pasa startowego gdańskiego lotniska. 

Port Lotniczy w Bydgoszczy będzie obsługiwać dodatkowe połączenia od piątku wieczorem (12.06) do poniedziałku rano (15.06). Przejęte zostają połączenia do takich miast jak Barcelona, Bergen, Doncaster, Dortmund, Frankfurt-Hahn, Londyn-Luton, Malmo, Malta, Mediolan-Bergamo, Paryż-Beauvais, Rzym-Fiumicino czy Sztokholm-Skavsta.

 - Przejęcie ruchu pasażerskiego z Gdańska jest dużym wyzwaniem operacyjnym. Jednak nasze lotnisko jest do tego świetnie przygotowane zarówno pod kątem personelu, jak też infrastruktury. Udowodniły to niespodziewane, bo spowodowane warunkami pogodowymi, przekierowania kilkudziesięciu samolotów z Gdańska w listopadzie i grudniu ubiegłego roku - mówi Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego w Bydgoszczy.


Bydgoskie lotnisko zapewnia, że od dłuższego czasu przygotowuje się do tego typu dodatkowych operacji lotniczych. Wdrażane są dodatkowe procedury oraz usprawnienia, które mają zapewnić sprawną obsługę pasażerów korzystających z bydgoskiego lotniska. 

Nie bez znaczenia są też zakończone w ostatnim czasie inwestycje w infrastrukturę lotniska, które zwiększają bezpieczeństwo i przepustowość portu. Przykładem jest modernizacja płyt postojowych, która zapewnia obecnie jest 12 miejsc dla samolotów kodu C, czyli takich, z jakich korzysta Wizz Air.

fot. Andrzej Amerski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie