Rośnie ruch na całym świecie. Do października - 5 proc.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 grudnia 2014 11:40
O niemal 5 proc. wzrósł pasażerski ruch lotniczy na całym świecie w okresie styczeń-październik 2014 r. Jak podała Międzynarodowa Rada Lotnisk (ACI), w samym październiku liczba pasażerów wzrosła rok do roku o 6 proc.
Reklama

Lotniska na całym świecie zanotowały w październiku 6,3-proc. wzrost w ruchu międzynarodowym i 5,8-proc. przyrost liczby pasażerów krajowych. Od początku roku wartości te wynoszą odpowiednio 5,8 i 4,1 proc.

Duże wzrosty notuje zwłaszcza Afryka, choć ACI zwraca uwagę na różnicę pomiędzy poszczególnymi subregionami. Na całym kontynencie liczba pasażerów w październiku wzrosła o 8,8 proc. Lotnisko w Kairze zanotowało poprawę o 11,0 proc., a w turystycznej Hurghadzie aż o 155,1 proc. Z drugiej strony port lotniczy w Dakarze, jeden z głównych afrykańskich hubów, w związku z epidemią gorączki Ebola stracił 11,5 proc. podróżnych.

Na Bliskim Wschodzie wzrost w październiku wyniósł 7,6 proc., a najszybciej przybywało podróżnych na lotniskach w Abu Zabi i Tel Awiwie.

Ruch w rejonie Azji i Pacyfiku wzrósł o 7,3 proc., a w Europie o 6,0 proc. Ameryka Łacińska zanotował 5,4-proc. wzrost, a Północna - 4,4-proc. przyrost.

Przybywa również lotniczego cargo - zwraca uwagę ACI. W październiku masa frachtu przewożonego drogą lotniczą wzrosła o 5 proc., a od początku roku - o 4,6 proc. Szybciej rośnie ruch cargo na trasach międzynarodowych niż krajowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama