×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rośnie ruch na całym świecie. Do października - 5 proc.


O niemal 5 proc. wzrósł pasażerski ruch lotniczy na całym świecie w okresie styczeń-październik 2014 r. Jak podała Międzynarodowa Rada Lotnisk (ACI), w samym październiku liczba pasażerów wzrosła rok do roku o 6 proc.Lotniska na całym świecie zanotowały w październiku 6,3-proc. wzrost w ruchu międzynarodowym i 5,8-proc. przyrost liczby pasażerów krajowych. Od początku roku wartości te wynoszą odpowiednio 5,8 i 4,1 proc. 

Duże wzrosty notuje zwłaszcza Afryka, choć ACI zwraca uwagę na różnicę pomiędzy poszczególnymi subregionami. Na całym kontynencie liczba pasażerów w październiku wzrosła o 8,8 proc. Lotnisko w Kairze zanotowało poprawę o 11,0 proc., a w turystycznej Hurghadzie aż o 155,1 proc. Z drugiej strony port lotniczy w Dakarze, jeden z głównych afrykańskich hubów, w związku z epidemią gorączki Ebola stracił 11,5 proc. podróżnych. 

Na Bliskim Wschodzie wzrost w październiku wyniósł 7,6 proc., a najszybciej przybywało podróżnych na lotniskach w Abu Zabi i Tel Awiwie. 

Ruch w rejonie Azji i Pacyfiku wzrósł o 7,3 proc., a w Europie o 6,0 proc. Ameryka Łacińska zanotował 5,4-proc. wzrost, a Północna - 4,4-proc. przyrost. 

Przybywa również lotniczego cargo - zwraca uwagę ACI. W październiku masa frachtu przewożonego drogą lotniczą wzrosła o 5 proc., a od początku roku - o 4,6 proc. Szybciej rośnie ruch cargo na trasach międzynarodowych niż krajowych. gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie