Nowa linia regionalna w Szwecji

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
24 listopada 2014 18:34
Niebawem na szwedzkim niebie pojawi się nowa linia lotnicza. Trzej przewoźnicy regionalni: Malmö Aviation, Sverigeflyg i Braathens Regional planują połączenie pod wspólną marką i podjęcie działań mających na celu utrzymanie pozycji lidera na lokalnym rynku przewozów krajowych.
Reklama

Linie skupione są wokół Braathens Aviation Group. Mimo to działają pod własnymi markami i w różnej strukturze.

Jedną z największych linii grupy jest Sverigeflyg. Korzysta ona z usług siedmiu spółek-córek: Blekingeflyg, Kalmarflyg, Sundsvallflyg, Flysmaland, Golden Air, Gotlandsflyg i Kullaflyg. Trzy pierwsze to linie wirtualne, wyspecjalizowane w sprzedaży biletów. Nie posiadają one własnej floty, a jedynie opierają się na samolotach i załogach innych operatorów (m. in. Golden Air i Kullaflyg). Linie skupione wokół Sverigeflyg obsługują ok. 20 tras regionalnych (w tym połowę sezonowych). Lotniskiem hubowym jest Sztokholm-Bromma.

Siostrzaną spółką dla Sverigelyg jest Malmö Aviation. Posiada ona flotę 11 samolotów avro RJ100 i RJ85. Obsługują 17 tras krajowych i międzynarodowych (w tym ogłoszoną niedawno Umeå-Amsterdam). Malmö Aviation posiada także zamówienie na nowe maszyny z rodziny Bombardier CSeries ( po 5 w wersji -100 i w wersji -300), które zastąpią wykorzystywane obecnie nieekonomiczne samoloty Avro. Wiąże się to z restrykcyjnym podejściem linii do norm środowiskowych.

Trzecia linia - Braathens Regional - jest właścicielem floty 17 samolotów o regionalnym zasięgu: ATR 72-500, Saab 2000 i Saab 340. Wynajmuje je w formule ACMI m.in. dla SAS-u, Sverigeflyg czy Höga Kusten Flyg. W mniejszym stopniu przewoźnik prowadzi także działalność w segmencie czarterów.

Plany połączenia wszystkich linii w jedną markę mają umocnić pozycję grupy na rynku przewozów regionalnych w Szwecji. Hubem miałby być port lotniczy Sztokholm-Bromma. Przewoźnik posiadać ma też kilka lotnisk głównych - m.in. Malmö czy Umeå.

Obecnie linie z grupy Braathens Aviation obsługują blisko 35 proc. lokalnego rynku przewozów krajowych.

Początek działalności nowego przewoźnika zaplanowano na jesień przyszłego roku. Wcześniej poznamy nową markę oraz trasy, na których linia ma operować.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama