×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Półmilionowy pasażer Boeinga 787


Boeingi B787-8 Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT przewiozły już pół miliona osób. Według statystyk przewoźnika półmilionowym pasażerem został Maciej Kołodziej, który kupił bilet na lot do Nowego Jorku w dniu 19 listopada.//www.pasazer.com/img/images/normal/polmilionowy,pax,lot,chopin(bozyk)2.jpg
Z tej okazji na warszawskim Lotnisku Chopina odbyła się uroczystość z udziałem Sebastiana Mikosza, prezesa LOT-u oraz Michała Kaczmarzyka, dyrektora warszawskiego portu. Wśród atrakcji czekających na półmilionowego pasażera był tort w postaci lotniczych babeczek oraz Dreamlinerowy prezent. Jednak największym zaskoczeniem dla półmilionowego pasażera, a także licznych podróżnych na warszawskim Lotnisku Chopina był niezwykły flash mob w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego ROMA.

//www.pasazer.com/img/images/normal/polmilionowy,pax,lot,chopin(press)1.JPG
W związku z zaawansowanymi przygotowaniami do polskiej premiery musicalu "Mamma Mia!" artyści Teatru wykonali fragmenty piosenek "I Have Dream" i "Mamma Mia".

//www.pasazer.com/img/images/normal/polmilionowy,pax,lot,chopin(press)2.JPG
- Cieszę się, że w tak uroczysty sposób możemy powitać już półmilionowego pasażera na pokładzie naszego Dreamlinera. Przewieźliśmy tymi maszynami, którymi latamy zaledwie od ubiegłego roku, już tyle osób ile liczy np. cały Poznań lub nawet więcej niż Gdańsk. Boeing 787 to niezwykle komfortowy samolot, który doceniają podróżujący, szczególnie na długich trasach, jak ta do Nowego Jorku – powiedział Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT.  

Maciej Kołodziej, który kupił bilet w klasie ekonomicznej, otrzymał tzw. upgrade do LOT Business Class, a także voucher na dowolną podróż z regularnej siatki LOT-u o symbolicznej wartości 787 złotych. Otrzymał również kartę uprawniającą do wstępu do salonów Executive Lounge na Lotnisku Chopina oraz zaproszenie na premierę polskiej wersji musicalu "Mamma Mia!".

//www.pasazer.com/img/images/normal/polmilionowy,pax,lot,chopin(bozyk)3.jpg
- Lotnisko Chopina w Warszawie jest pierwszym europejskim domem Dreamlinera i jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Najnowocześniejszy samolot świata jest wielką atrakcją i wciąż budzi ogromne zainteresowanie pasażerów i wszystkich, który marzą o lataniu. Cieszymy się, że wspólnie z PLL LOT możemy oferować naszym klientom bezpośrednie loty Dreamlinerami na cztery kontynenty i zbliżać w ten sposób Warszawę i Polskę do całego świata. To nasza niewątpliwa przewaga nad większością lotnisk w regionie Europy Centralnej – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,b787-8,splrc,waw(bozyk).jpg
Obecnie flota LOT-u składa się z 37 samolotów, w tym sześciu boeingów B787-8 Dreramliner. Przewoźnik rozpoczął częściową realizację rejsów dalekodystansowych boeingami B787 w czerwcu 2013 r. wycofując stopniowo z użytku starsze modele amerykańskiego producenta - B767-300ER. Dwa miesiące później, w sierpniu 2013 r., już wszystkie połączenia do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu były obsługiwane wyłącznie Boeingami 787.

Łącznie LOT posiada zamówionych osiem Dreamlinerów. Obecnie linia oczekuje na dostawę jeszcze dwóch takich samolotów. Według wstępnych informacji mają one pojawić się na przełomie 2016 i 2017 r. Warto dodać, że przewoźnik wciąż posiada prawa zakupu pięciu B787.

Fot. PLL LOT, Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie