niemiecki przewoźnik uruchomi rejsy na trasie Bydgoszcz - Frankfurt." />

Lufthansa potwierdza Bydgoszcz - Frankfurt

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 listopada 2014 12:49
20 komentarzy
Lufthansa oficjalnie potwierdziła dziś (19.11) nową trasę z Polski. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami niemiecki przewoźnik uruchomi rejsy na trasie Bydgoszcz - Frankfurt.
Reklama

O planowanym uruchomieniu tego połączenia pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu.
Pierwszy rejs zaplanowano na 29 marca 2015 r. Loty będą wykonywane Embraerem 190, który zabiera 100 pasażerów, cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele według rozkładu:
  • LH1382 Frankfurt 10:55 - 12:25 Bydgoszcz (1-3-5-7)
  • LH1383 Bydgoszcz 13:15 - 14:45 Frankfurt (1-3-5-7)
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić dziewiątą trasę z Polski, szczególnie dlatego, że Lufthansa jest pierwszym międzynarodowym przewoźnikiem operującym z Bydgoszczy. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Lufthansa bardzo wierzy w biznesowy potencjał polskich regionów i inwestuje w nie od wielu lat. Teraz korzystanie z doskonale skomunikowanej globalnej siatki połączeń Lufthansy jest możliwe niemal z całego kraju – powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.


Nowe połączeniu z jedną przesiadką daje możliwości kontynuowania podróży we Frankfurcie do prawie 160 miast na świecie.

- Dzięki dogodnemu rozkładowi połączeń pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem, Lufthansa jest świetnym wyborem dla regionalnych biznesmenów i turystów, obcokrajowców odwiedzających piękny region kujawsko-pomorski oraz jego mieszkańców, którzy chcą skorzystać z połączeń Lufthansy na całym świecie. Jestem pewny, że pasażerowie docenią możliwość szybkiej i komfortowej podróży z nami – dodał Buyse.

Bydgoszcz będzie dziewiątym polskim portem lotniczym w siatce niemieckiej Lufthansy.

- Port Lotniczy w Bydgoszczy od wielu lat prowadzi intensywne działania inwestycyjne i handlowe. Naszym celem jest rozwój lotniska m.in. poprzez nowe inwestycje infrastrukturalne czy wdrażanie rozwiązań korzystnych dla pasażerów. Uruchomienie przez Lufthansę lotów do Frankfurtu, jednego z największych hubów przesiadkowych w Europie, potwierdza słuszność naszej strategii. Nowe połączenie zapewni mieszkańcom naszego regionu możliwość komfortowego podróżowania do ponad 160 portów lotniczych na całym świecie. Jest to bardzo ważna zmiana dla przedsiębiorców, którzy zyskują wygodne połączenie biznesowe – powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
przemolot 2014-12-08 15:15   
przemolot - Profil przemolot
A konkretnie przez 3 dni, na czas modernizacji pasa w Gdańsku.
przemolot 2014-12-08 15:09   
przemolot - Profil przemolot
Do tego baza wizzair - czerwiec 2015. Nieźle
gość_a7d1f 2014-11-28 16:05   
gość_a7d1f - Profil gość_a7d1f
570 zł w obie strony to dużo? Jadąc samochodem na paliwo wydasz z 500 zł... Ludzie mają u nas ciekawe pomysły cenowe.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama