×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: A330 w nowych barwach Marimekko


Współpraca w dziedzinie wzornictwa pomiędzy Marimekko i Finnairem wkracza w kolejny etap – samolot Airbus A330-300 zostanie ozdobiony legendarnym kwiatowym wzorem Unikko ("maki") w nowej niebieskiej kolorystyce.


Pod koniec 2014 roku samolot wróci na trasy dalekodystansowe z Helsinek, dołączając do Airbusa A340-300, ozdobionego w 2012 roku wzorem Unikko w innej gamie kolorystycznej.

- W tym roku na całym świecie świętowaliśmy pięćdziesięciolecie naszego sztandarowego wzoru Unikko, przypominając ludziom o odwadze i wierze w siebie, które towarzyszyły jego powstaniu. Jesteśmy  zadowoleni, że możemy kontynuować obchody i współpracę w dziedzinie wzornictwa wraz z Finnairem, uświetniając je nowym jubileuszowym wzorem Unikko, który wzniesie się w przestworza na Airbusie A330-300 - powiedziała Tiina Alahuhta-Kasko, dyrektor operacyjny Marimekko.

- Z okazji obchodów jubileuszowych i w ramach kontynuacji naszego partnerstwa z Finnairem, wzór Unikko wzbogacono o nową niebieską kolorystykę, zainspirowaną tysiącami jezior Finlandii oraz piękną dziewiczą fińską naturą - dodała.


- Jesteśmy szczęśliwi, że rozwijamy nasze partnerstwo z Marimekko, słynną fińską firmą projektową, która podziela nasze wartości i wizje. Obydwa nasze samoloty udekorowane wzorami Unikko to latające "sztandary" fińskiego know-how, pozytywnego nastawienia i kreatywności. Podchodząc do lądowania będą dumnie prezentować wzornictwo symbolizujące nasze wartości, w wielkich azjatyckich miastach, gdzie obydwie firmy widzą dla siebie przyszłość - deklaruje Pekka Vauramo, prezes Finnaira.

Współpraca w zakresie wzornictwa pomiędzy Marimekko i Finnairem rozpoczęła się w 2012 roku, a tkaniny i zastawa zaprojektowana przez Marimekko zaczęły być wykorzystywane we wszystkich samolotach Finnaira w 2013 roku. Kolekcja ta została zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby estetyczne klientów Finnaira przez projektanta Sami Ruotsalainena, z wykorzystaniem oryginalnych wzorów Marimekko stworzonych przez Maiję Isolę. Stosując w kolekcji niebieskie, zielone i szare kolory połączone z klasycznymi nadrukami, projektant chciał oddać ducha fińskiej natury, a także nawiązać do krajobrazu widzianego z samolotu szybującego wysoko ponad ziemią.

Fot. Finnair

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie