×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Andorra wystartuje w listopadzie


Już w listopadzie ma ruszyć nowa linia lotnicza w Hiszpanii. Air Andorra będzie miała bazę w La Seu d'Urgell i będzie obsługiwać m.in. połączenia do Barcelony, Madrytu i Lizbony.


Już w listopadzie ma ruszyć nowa linia lotnicza w Hiszpanii. Air Andorra będzie miała bazę w La Seu d'Urgell i będzie obsługiwać m.in. połączenia do Barcelony, Madrytu i Lizbony.

Nowa linia została już członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Regionalnych Linii Lotniczych (ERA). 

Bazą Air Andorra ma być katalońskie lotnisko w La Seu d'Urgell, położone 12 km od granicy z Andorą. W tym małym pirenejskim kraju nie ma portu lotniczego. Lotnisko w La Seu d'Urgell należy do władz Katalonii i do tej pory nie obsługiwało regularnego ruchu lotniczego. 

Przewoźnik będzie korzystał na razie z jednego 74-miejscowego samolotu ATR 72. Proponowana siatka połączeń ma obejmować loty z La Seu d'Urgell do Barcelony (El Prat), Madrytu, Lizbony (przez Madryt), na Ibizę i Majorkę, a także do Tuluzy. 

Air Andorra liczy przede wszystkim na przyciągnięcie turystów podróżujących do Andorry na narty. Dlatego linia będzie miała własną flotę autobusów zajmujących się rozwożeniem pasażerów po hotelach. Zamierza też sprzedawać pakiety "lot i zakwaterowanie". 

Dokładna data startu połączeń nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, w jakich cenach sprzedawane będą bilety. 

O tym, że do Andory warto polecieć na narciarskie wakacje, przekonał się reporter Pasazer.com. Obecnie, by dostać się do tego księstwa, trzeba skorzystać z lotów do Tuluzy lub Barcelony. gość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie