Virgin Australia kupi Tiger Airways

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 października 2014 08:22
Australijski oddział linii Virgin kupi przynoszącego straty konkurenta, Tiger Airways Australia. Wartość transakcji obejmującej 40 proc. akcji to... 1 dolar australijski (2,9 zł).
Reklama

Virgin Australia obecnie posiada 60 proc. udziałów w Tiger Airways Australia. Do końca tego roku planuje pozyskanie za symboliczną kwotę pozostałych akcji. Transakcję muszą jeszcze zatwierdzić odpowiednie urzędy.

Dzięki całkowitej kontroli nad przejmowaną spółką Virgin chce przyspieszyć proces restrukturyzacji i liczy, że do końca 2016 r. osiągnie trwałą zyskowność.

Jak przypomina BBC, pierwszy pakiet akcji (60 proc.) w Tiger Airways Australia Virgin kupiło w zeszłym roku za 35 mln dolarów australijskich.


Linie Virgin Australia powstały w 2000 r., a ich współzałożycielem był Richard Branson. W roku rozliczeniowym zakończonym 30 czerwca 2014 r. spółka zanotowała stratę netto w wysokości 355,6 mln dolarów australijskich. Linia należy do holdingu Virgin Australia Holding, który jest notowany na australijskiej giełdzie.

Tiger Airways Australia, linia wykonująca loty pod marką Tigerair, należy do międzynarodowej grupy z bazą w Singapurze. Obecnie należą do niej jedynie dwa oddziały przewoźnika: singapurski i australijski, ale w planach jest utworzenie kolejnego na Tajwanie.


fot. Noel Jones (Flickr.com/CC)
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama