×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin Australia kupi Tiger Airways


Australijski oddział linii Virgin kupi przynoszącego straty konkurenta, Tiger Airways Australia. Wartość transakcji obejmującej 40 proc. akcji to... 1 dolar australijski (2,9 zł).


Virgin Australia obecnie posiada 60 proc. udziałów w Tiger Airways Australia. Do końca tego roku planuje pozyskanie za symboliczną kwotę pozostałych akcji. Transakcję muszą jeszcze zatwierdzić odpowiednie urzędy. 

Dzięki całkowitej kontroli nad przejmowaną spółką Virgin chce przyspieszyć proces restrukturyzacji i liczy, że do końca 2016 r. osiągnie trwałą zyskowność. 

Jak przypomina BBC, pierwszy pakiet akcji (60 proc.) w Tiger Airways Australia Virgin kupiło w zeszłym roku za 35 mln dolarów australijskich. 


Linie Virgin Australia powstały w 2000 r., a ich współzałożycielem był Richard Branson. W roku rozliczeniowym zakończonym 30 czerwca 2014 r. spółka zanotowała stratę netto w wysokości 355,6 mln dolarów australijskich. Linia należy do holdingu Virgin Australia Holding, który jest notowany na australijskiej giełdzie. 

Tiger Airways Australia, linia wykonująca loty pod marką Tigerair, należy do międzynarodowej grupy z bazą w Singapurze. Obecnie należą do niej jedynie dwa oddziały przewoźnika: singapurski i australijski, ale w planach jest utworzenie kolejnego na Tajwanie. 


fot. Noel Jones (Flickr.com/CC)gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie