×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin: Leasing zwrotny siedmiu Boeingów B787-9


Virgin Atlantic ogłosił umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego (tzw. sale and leaseback) siedmiu nowych Boeingów B787-9 Dreamliner z firmą AerCap. Dostawy samolotów zostały zaplanowane na okres 10.2014 – 12.2015.


Umowę z AerCap podpisano na 12 lat. Oznacza to, że natychmiast po pozyskaniu każdego z dostarczonych samolotów Virgin Atlantic sprzeda je AerCap, a następnie wynajmie go na 12 lat. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 1,5 mld dolarów amerykańskich. Leasing zwrotny, czyli sale and leaseback, to popularna metoda finansowania zakupu samolotów przez linie lotnicze.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać kiedy powitamy ten samolot w naszej flocie. Przy wyborze firmy leasingowej kierowaliśmy się latami doświadczeń i współpracy z firmą AerCap - powiedział Craig Kreeger, prezes Virgin Atlantic.


- Jesteśmy niezwykle dumni, że Virgin Atlantic, jedna z najbardziej innowacyjnych linii lotniczych na świecie, kontynuuje wieloletnie partnerstwo z AerCap i podpisuje nową umowę leasingu zwrotnego - powiedział Aengus Kelly, prezes AerCap.

AerCap to jedna z największych firm leasingowych na świecie założona w 1995 r. Jej główna siedziba znajduje się w Amsterdamie. W ubiegłym roku AerCap kupił firmę International Lease Finance Corporation (ILFC). Wartość transakcji szacowana była na 5,4 mld dolarów amerykańskich. Obecnie AerCap jest właścicielem 1563 samolotów.

Piotr Bożyk
Fot. Virgin Atlanticgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie