Virgin: Leasing zwrotny siedmiu Boeingów B787-9

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 września 2014 23:35
Virgin Atlantic ogłosił umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego (tzw. sale and leaseback) siedmiu nowych Boeingów B787-9 Dreamliner z firmą AerCap. Dostawy samolotów zostały zaplanowane na okres 10.2014 – 12.2015.
Reklama

Umowę z AerCap podpisano na 12 lat. Oznacza to, że natychmiast po pozyskaniu każdego z dostarczonych samolotów Virgin Atlantic sprzeda je AerCap, a następnie wynajmie go na 12 lat. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 1,5 mld dolarów amerykańskich. Leasing zwrotny, czyli sale and leaseback, to popularna metoda finansowania zakupu samolotów przez linie lotnicze.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać kiedy powitamy ten samolot w naszej flocie. Przy wyborze firmy leasingowej kierowaliśmy się latami doświadczeń i współpracy z firmą AerCap - powiedział Craig Kreeger, prezes Virgin Atlantic.


- Jesteśmy niezwykle dumni, że Virgin Atlantic, jedna z najbardziej innowacyjnych linii lotniczych na świecie, kontynuuje wieloletnie partnerstwo z AerCap i podpisuje nową umowę leasingu zwrotnego - powiedział Aengus Kelly, prezes AerCap.

AerCap to jedna z największych firm leasingowych na świecie założona w 1995 r. Jej główna siedziba znajduje się w Amsterdamie. W ubiegłym roku AerCap kupił firmę International Lease Finance Corporation (ILFC). Wartość transakcji szacowana była na 5,4 mld dolarów amerykańskich. Obecnie AerCap jest właścicielem 1563 samolotów.

Piotr Bożyk
Fot. Virgin Atlantic
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama