×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz: Leasing zwrotny siedmiu Airbusów A320


Wizz Air ogłosił dziś (17.09) umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego (tzw. sale and leaseback) siedmiu nowych Airbusów A320 z firmą Goshawk Aviation Limited (Goshawk). Dostawy samolotów zostały zaplanowane na okres 11.2014 – 06.2015.Umowę z firmą Goshawk podpisano na 12 lat. Oznacza to, że natychmiast po pozyskaniu każdego z dostarczonych samolotów Wizz Air sprzeda je firmie Goshawk, a następnie wynajmie go na 12 lat. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 560 mln dolarów amerykańskich. Leasing zwrotny, czyli sale and leaseback, to popularna metoda finansowania zakupu samolotów przez linie lotnicze.

- Dbamy o to, by zabezpieczać przyszły rozwój linii, poprzez wzbogacanie naszej floty o kolejne samoloty Airbus A320. Cieszę się, iż Goshawk ma zaufanie do prowadzonej przez nas działalności oraz planów rozwoju. Planujemy dalsze świadczenie usług na najwyższym poziomie i w najniższych cenach w trzydziestu krajach, a siedem nowych samolotów, leasingowanych przez naszego partnera, z pewnością odegra wielką rolę w realizacji tego zadania - powiedział Mike Powell, dyrektor finansowy Wizz Air.


Goshawk Aviation Limited to nowa firma zajmująca się leasingiem samolotów. Jej głównym udziałowcem i zarządcą jest Investec Bank plc, z kapitałem od firmy Investec oraz azjatyckich partnerów instytucjonalnych. W ciągu najbliższego roku Goshawk dostarczy bądź 50 samolotów: 30 Airbusów A320 oraz 20 Boeingów 737NG.

- Cieszymy się z podpisania umowy z liniami lotniczymi Wizz Air i przygotowujemy do owocnej współpracy z zespołem zarządzającym. To ekscytujący etap w rozwoju Goshawk, a poszerzenie portfolio klientów o firmę formatu Wizz Air z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości budowanej przez nas oferty - powiedział Ramki Sundaram, dyrektor działu finansowego ds. branży lotniczej w Investec Bank.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_386a2 - Profil
gość_386a2
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie