Wizz: Leasing zwrotny siedmiu Airbusów A320

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 września 2014 12:08
Wizz Air ogłosił dziś (17.09) umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego (tzw. sale and leaseback) siedmiu nowych Airbusów A320 z firmą Goshawk Aviation Limited (Goshawk). Dostawy samolotów zostały zaplanowane na okres 11.2014 – 06.2015.
Reklama

Umowę z firmą Goshawk podpisano na 12 lat. Oznacza to, że natychmiast po pozyskaniu każdego z dostarczonych samolotów Wizz Air sprzeda je firmie Goshawk, a następnie wynajmie go na 12 lat. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 560 mln dolarów amerykańskich. Leasing zwrotny, czyli sale and leaseback, to popularna metoda finansowania zakupu samolotów przez linie lotnicze.

- Dbamy o to, by zabezpieczać przyszły rozwój linii, poprzez wzbogacanie naszej floty o kolejne samoloty Airbus A320. Cieszę się, iż Goshawk ma zaufanie do prowadzonej przez nas działalności oraz planów rozwoju. Planujemy dalsze świadczenie usług na najwyższym poziomie i w najniższych cenach w trzydziestu krajach, a siedem nowych samolotów, leasingowanych przez naszego partnera, z pewnością odegra wielką rolę w realizacji tego zadania - powiedział Mike Powell, dyrektor finansowy Wizz Air.


Goshawk Aviation Limited to nowa firma zajmująca się leasingiem samolotów. Jej głównym udziałowcem i zarządcą jest Investec Bank plc, z kapitałem od firmy Investec oraz azjatyckich partnerów instytucjonalnych. W ciągu najbliższego roku Goshawk dostarczy bądź 50 samolotów: 30 Airbusów A320 oraz 20 Boeingów 737NG.

- Cieszymy się z podpisania umowy z liniami lotniczymi Wizz Air i przygotowujemy do owocnej współpracy z zespołem zarządzającym. To ekscytujący etap w rozwoju Goshawk, a poszerzenie portfolio klientów o firmę formatu Wizz Air z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości budowanej przez nas oferty - powiedział Ramki Sundaram, dyrektor działu finansowego ds. branży lotniczej w Investec Bank.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama