wypowiedziany przez nowego naczelnego dyrektora przedsiębiorstwa w marcu br." />

Nowy układ zbiorowy w PPL

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 września 2014 09:16
1 komentarz
Od 1 października w PPL zacznie obowiązywać nowy zakładowy układ zbiorowy pracy. Zastąpi dokument wypowiedziany przez nowego naczelnego dyrektora przedsiębiorstwa w marcu br.
Reklama

Podpisanie nowego ZUZP nastąpiło 12 września w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Negocjacje toczyły się kilka miesięcy.

- Te zmiany były konieczne, aby usprawnić zarządzanie przedsiębiorstwem. Co ważne dokonują się one w pełnym porozumieniu nowego kierownictwa z załogą. Jest to też potwierdzenie, że podjęte przez mnie decyzje przynoszą wymierne efekty - powiedziała Elżbieta Bieńkowska, minister infrastruktury i rozwoju.

Bieńkowska, która wkrótce opuści stanowisko i obejmie funkcję komisarza UE, zapowiedziała, że następnym krokiem będzie komercjalizacja PPL. Ma to zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki.

- Udało się stworzyć nowoczesny dokument, który z jednej strony uprościł procedury i organizację pracy w przedsiębiorstwie, odblokowując procesy decyzyjne poprzez odstąpienie od konieczności licznych uzgodnień i konsultacji ze stroną społeczną, z drugiej strony daje pracownikom PPL jasne i przejrzyste zasady pracy i wynagradzania - dodał o nowym układzie zbiorowym Michał Kaczmarzyk, naczelny dyrektor PPL.

Jednym z powodów wypowiedzenia poprzedniego ZUZP były bardzo duże przywileje pracownicze w nim zagwarantowane. Pracownik po 10 latach pracy w PPL mógł liczyć na odprawę równą 3-letniej pensji.

Elementem restrukturyzacji wysokich kosztów pracy w PPL są też zwolnienia, szczególnie w pionie administracyjnym. PPL wyda na redukcję liczby zatrudnionych 250 mln zł. Po zakończeniu procesu w spółce pozostanie ok. 1700 pracowników - o 500 mniej niż na początku roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_9ef86 2014-09-29 12:22   
gość_9ef86 - Profil gość_9ef86
co po nowym układzie i restrukturyzacji, jak stary układ został wymieciony przez nowy i teraz przyjmuje się "swoich" czyli kolejne osoby z LSAS?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama