Ponad 600 biegaczy na BUD Runway Run

8 września 2014 21:48
1 komentarz
W sobotę 6.09 na lotnisku w Budapeszcie odbył się bieg, w którym na dystansie 12 km zmagały się osoby z branży lotniczej ( i nie tylko) z całego świata. Cel był charytatywny. Polacy znaleźli się na podium.
Reklama
Pierwszy do mety dobiegł pracownik linii Aer Lingus, tym samym irlandzki przewoźnik został nazwany "Najszybszą linią lotniczą na świecie". Robert Murphy - menadżer ds. kosztów floty Aer Lingus pokonał dystans w 41 min. 26 sek.

Pierwsze miejsce w kategorii "Najszybszy port lotniczy na świecie" zajął zespół Kraków Airport.

Specjalną nagrodę dostała amerykańska linia lotnicza Southwest Airlines, za pokonanie największego dystansu od miejsca pracy (Dallas) do Budapesztu.

W biegu wzięli udział przedstawiciele 61 linii lotniczych z całego świata oraz 45 przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą m.in. producenci, banki, restauracje, obsługa naziemna na lotniskach, organy celne itp. Lotnisko w Budapeszcie zostało zamknięte na kilka godzin, specjalnie na potrzeby biegu.


"BUD Runway Run" jest organizowany przed Budapest Airport we współpracy z Wizz Air, NIKE i portalem anna.aero. Port w Budapeszcie odprawił 8,5 mln podróżnych w 2013 roku. Oferuje pasażerom 99 kierunków do 34 krajów.


Podobny bieg został zorganizowany w maju br. pierwszy raz w Polsce, w Lodz Airport pod nazwą LCJ Run. Uczestniczyło w nim ok. 850 biegaczy.

Ostatnie komentarze

mietek 2014-09-09 12:10   
mietek - Profil mietek
Ot tak zamknęli całkowicie lotnisko na kilka godzin? Pasażerowie na pewno byli zadowoleni:)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy