×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 600 biegaczy na BUD Runway Run


W sobotę 6.09 na lotnisku w Budapeszcie odbył się bieg, w którym na dystansie 12 km zmagały się osoby z branży lotniczej ( i nie tylko) z całego świata. Cel był charytatywny. Polacy znaleźli się na podium.Pierwszy do mety dobiegł pracownik linii Aer Lingus, tym samym irlandzki przewoźnik został nazwany "Najszybszą linią lotniczą na świecie". Robert Murphy - menadżer ds. kosztów floty Aer Lingus pokonał dystans w 41 min. 26 sek.

Pierwsze miejsce w kategorii "Najszybszy port lotniczy na świecie" zajął zespół Kraków Airport. 

Specjalną nagrodę dostała amerykańska linia lotnicza Southwest Airlines, za pokonanie największego dystansu od miejsca pracy (Dallas) do Budapesztu. 

W biegu wzięli udział przedstawiciele 61 linii lotniczych z całego świata oraz 45 przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą m.in. producenci, banki, restauracje, obsługa naziemna na lotniskach, organy celne itp. Lotnisko w Budapeszcie zostało zamknięte na kilka godzin, specjalnie na potrzeby biegu.


"BUD Runway Run" jest organizowany przed Budapest Airport we współpracy z Wizz Air, NIKE i portalem anna.aero. Port w Budapeszcie odprawił 8,5 mln podróżnych w 2013 roku. Oferuje pasażerom 99 kierunków do 34 krajów.


Podobny bieg został zorganizowany w maju br. pierwszy raz w Polsce, w Lodz Airport pod nazwą LCJ Run. Uczestniczyło w nim ok. 850 biegaczy.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie