×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Najstarszy latający MD-81 wycofany
Argentyńskie linie lotnicze Austral Lineas Aereas wycofały najstarszy latający samolot McDonnell-Douglas MD-81. Maszyna o znakach rejestracyjnych LN-WFN odbyła swój pierwszy lot w sierpniu 1980 r., a do Australa trafiła na początku 1981 r.

Samolot po 31 latach służby w argentyńskim przewoźniku został ostatecznie wycofany w piątek (16.3). LN-WFN poleciał z lotniska Aeroparque-Jorge Newbery w Buenos Aires do Cordoby, gdzie będzie oczekiwał na rozbiórkę. Ostatni komercyjny rejs maszyna wykonała w lutym.

Jak czytamy na branżowym forum Airliners.net, samolot w ciągu 31 lat wylatał ponad 70 tys. godzin i nigdy nie miał poważnego incydentu. 

Austral Lineas Argentinas, należące do grupy Aerolineas Argentinas, planują wycofać pozostałe samoloty MD-81 do końca tego roku i zastąpić je Boeingami 737-700 oraz Embraerami E-195. McDonnell-Douglas MD-80 to mieszczący do 172 pasażerów samolot odrzutowy z silnikami zamontowanymi w tylnej części kadłuba. Model był produkowany od 1980 do 1999 r., a wariant MD-81 był najstarszym typem z rodziny MD-80. 

Dominik SipińskiKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie