×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FIA: Eastern zamawia samoloty MRJLinia Eastern Air Lines, powracająca marka w USA, podpisała dziś (14.07) w Farnborough zobowiązanie do zakupu 20 maszyn Mitsubishi Regional Jet MRJ-90 wraz z 20 opcjami na kolejne maszyny tego typu.

Wartość kontraktu opiewa na około 1 mld dolarów amerykańskich. Dostawy samolotów MRJ planowane są w latach 2019-2020.Początki marki Eastern Air Lines sięgają 1927 roku. Linia była m.in. pionierem szybkich połączeń wahadłowych na osi Waszyngton - Nowy Jork - Boston. W szczycie rozkwitu, w latach 80. XX wieku Eastern był największym pracodawcą w aglomeracji Miami oraz Nowego Jorku i obsługiwał dziesiątki połączeń między USA a Ameryką Łacińską. W czasach swojej świetności przewoźnik zatrudniał ponad 18 tys. pracowników. 19 stycznia 1991 roku linia zakończyła swoją działalność i zawiesiła wszystkie rejsy.

Oprócz samolotów MRJ amerykański przewoźnik zamówił 10 Boeingów 737-800NG z opcjami na 10 maszyn  B737 MAX 8.

Najnowsze zobowiązanie, to w końcu dobry sygnał dla programu MRJ, który od Salonu Le Bourget nie zebrał ani jednego zamówienia. Więcej na temat samolotów MRJ w naszym artykule "MRJ-90 już w pełnej okazałości".

Piotr Bożykgość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie