Kolejny konkurs Airbusa dla studentów

20 czerwca 2014 10:05
Reklama
Rusza czwarta edycja międzynarodowego konkursu Airbusa dla studentów "Pomysły z polotem" ("Fly your ideas"). Producent samolotów chce zachęcić kolejne pokolenie studentów do kreatywnej pracy koncepcyjnej  i współudziału w tworzeniu nowych norm dla podróży lotniczych. Nagroda dla zwycięskiego zespołu to 30 tys. euro.

"Pomysły z polotem" to organizowany co dwa lata międzynarodowy konkurs, który w 2012 r został objęty patronatem UNESCO. Studenci mają unikatową okazję wykorzystania zdobytej wiedzy i sprawdzenia swoich kompetencji we w pracy zespołowej z udziałem profesjonalistów z branży lotniczej i zmierzenia się z rzeczywistymi problemami, wykraczającymi poza budowę i funkcjonowanie samolotu. 

Konkurs oferuje szansę wykazania się kreatywnością w wyjątkowym zadaniu edukacyjnym i zdobycia cennych doświadczeń. Mogą wziąć w nim udział studenci wszystkich narodowości i kierunków - od kierunków technicznych  do marketingu; od dyscyplin humanistycznych do wzornictwa.
 
Tegoroczny konkurs jest kontynuacją poprzednich edycji, które łącznie przyciągnęły ponad 11 tys. studentów reprezentujących ponad 600 uczelni i ponad 100 krajów. Ubiegłoroczny zwycięzca, Team Levar, to zespół pięciu studentów designu z Uniwersytetu Sao Paulo w Brazylii, którzy stworzyli zainspirowaną stołem do air hockeya innowacyjną poduszkę powietrzną do ładowania i rozładowywania bagażu. Może ona usprawnić pracę osobom zajmującym się przeładunkiem bagażu na lotniskach.W poprzedniej edycji udział wzięło 22 studentów z Polski.
 
Rejestracja do konkursu Fly Your Ideas 2015 rozpoczyna się w czerwcu 2014 r., a pomysły można zgłaszać od września. Studenci muszą zarejestrować się jako zespół złożony z trzech do pięciu osób na stronie internetowej konkursu. Uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje pomysły we współpracy z innowatorami Airbusa, a zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 30 000 euro.
 
- Innowacyjność leży u podstaw Airbusa. Silny pionierski duch uczynił z nas wiodącego producenta samolotów. Nasi ludzie nieustannie poszukują lepszych sposobów na latanie, a właśnie o to chodzi w tegorocznym konkursie. Wiemy, jak wprowadza się innowacje, i potraktujemy z dużą uwagą wasze pomysły - powiedział w Amerykańskim Instytucie Aeronautyki i Astronautyki w Atlancie Charles Champion, wiceprezes ds. inżynierii Airbusa.
 
Airbus co roku zgłasza około 500 patentów i utrzymuje partnerskie relacje z prestiżowymi uniwersytetami na całym świecie. W trzech poprzednich edycjach "Pomysłów z polotem" zgłoszono łącznie niemal tysiąc pomysłów. W konkursy zaangażowanych było 380 pracowników Airbusa.

fot. Airbus Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy