×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar i Skymark opóźniają odbiór A380Linie Qatar Airways poinformowały, że opóźniają wejście do służby pierwszych Airbusów A380 ze względu na problemy z montażem wyposażenia kabiny pasażerskiej. W pierwszy rejs do stolicy Wielkiej Brytanii SuperJumbo uda się 1 sierpnia, a nie jak wcześniej planowano 17 czerwca. A380 będzie latał na tej trasie codziennie według rozkładu:
  • QR003 Doha 7:55 - Londyn-Heathrow 13:15
  • QR004 Londyn-Heathrow 15:05 - Doha 23:50
Kolejnym portem do jakiego polecą A380 katarskiego przewoźnika będzie paryskie lotnisko Charles de Gaulle. Pierwszy rejs do Paryża przełożono z 3 lipca na 15 sierpnia tego roku.

Obecnie pierwsze Airbusy A380 Qatar Airways nadal znajdują się w zakładach producenta w Hamburgu gdzie instalowane i testowane jest wnętrze kabiny pasażerskiej. Początkowo katarski przewoźnik opóźnił odbiór maszyn o prawie pół roku ze względu na przesunięcie daty otwarcia nowego lotniska w stolicy Kataru.Nowe samoloty będą posiadać konfigurację trzech klas dla 517 pasażerów: ośmiu w klasie pierwszej (1-2-1), 48 w biznes (1-2-1) oraz 461 w ekonomicznej (3-4-3). Katarski przewoźnik zamówił łącznie 13 maszyn tego typu. Najnowszy nabytek linii będzie zaprezentowany podczas tegorocznego Farnborough International Airshow 2014.

Natomiast japońskie linie Skymark Airlines poinformowały, że z tych samych powodów opóźniają odbiór samolotów o prawie pół roku. Pierwszy z sześciu samolotów SuperJumbo trafi do floty japońskiego przewoźnika pod koniec tego roku.

Pierwsze maszyny A380 obsłużą połączenie z Tokio do Nowego Jorku (JFK). Linia nie wyklucza także użycia kolejnych samolotów tego typu na trasie z Tokio do Londynu Heathrow.A380 Skymark będzie posiadał bardzo wygodną konfigurację dwóch klas podróży mogącą pomieścić 394 pasażerów: 114 w klasie biznes (2-2-2) oraz 280 w ekonomicznej premium (2-4-2). Maszyna japońskiej linii, to także pierwszy A380, który nie będzie posiadał klasy ekonomicznej.

Piotr Bożyk
Fot. Marvin Leip, XFW Spottergość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie