×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Agresywni pasażerowie szkodzą liniomLinie lotnicze wystosowały jednogłośnie apel o wzmocnienie przepisów odstraszających i karzących pasażerów zakłócających przebieg lotu. W trakcie 70. dorocznego spotkania IATA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego) przewoźnicy przegłosowali rezolucję skierowaną do branży i rządów. 

Członkowie IATA (ok. 240 linii lotniczych) przyznali, że agresywne zachowanie pasażerów, którzy atakują personel, zakłócają spokój na pokładzie lub nie przestrzegają poleceń jest coraz większym problemem. 

- Ta rezolucja potwierdza determinację linii lotniczych w kierunku ochrony praw ich załóg i pasażerów. Każdy na pokładzie ma prawo do spokojnej i niezakłóconej podróży wolnej od nieakceptowalnego i obraźliwego zachowania. Sprawne rozwiązanie wymaga porozumienia między liniami, lotniskami i rządami - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Tony Tyler, dyrektor generalny IATA. 

W tym roku na zgromadzeniu ogólnym ICAO (Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego) w Montrealu rządy państw członkowskich zgodziły się na wzmocnienie prawa dotyczącego agresywnych pasażerów. Tyler apeluje o jak najszybszą ratyfikację tzw. protokołu MP14. 

W 2013 r. członkowie IATA zgłosili ok. 8 tys. przypadków agresywnych pasażerów. Wiele z nich było spowodowanych odurzeniem podróżnych, najczęściej wywołanym alkoholem wypitym jeszcze przed boardingiem. 

IATA apeluje o wprowadzenie w życie przede wszystkim podstawowych zmian. Linie lotnicze muszą mieć skuteczny program szkolenia załóg na okoliczność agresywnego zachowania pasażera. Dotyczy to nie tylko personelu pokładowego, lecz także naziemnego. 

Stowarzyszenie apeluje także o kampanie podnoszące świadomość skutków agresywnego zachowania, a także o wprowadzenie kontroli ze strony lotnisk nad barami i restauracjami na ich terenie, by zapobiec upijaniu się pasażerów. 

Dominik Sipinskigość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie