LOT: Nowe taryfy. W tym bez bagażu

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 maja 2014 12:43
39 komentarzy
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały dziś (29.5) o zmianie struktury taryfowej. W czerwcu w sprzedaży pojawią się trzy nowe klasy podróży na trasach krótko- i średniodystansowych, w tym podstawowa Economy Simple bez darmowego bagażu rejestrowanego.

O tym, że LOT planuje wprowadzić taryfę z płatnym bagażem rejestrowanym, Pasazer.com informował już w poniedziałek. Ponieważ wtedy nie mieliśmy jeszcze potwierdzenia tej informacji, na prośbę LOT-u wycofaliśmy artykuł.

Od czerwca na trasach krótko- i średniodystansowych pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać następujące taryfy:
  • Economy Simple - bez darmowego bagażu rejestrowanego. Wykupienie bagażu ma kosztować dodatkowo 60 zł.
  • Economy - obecna klasa ekonomiczna z darmowym bagażem rejestrowanym.
  • Economy Plus - produkt zbliżony do klasy biznes. Pasażerowie otrzymają w cenie biletu m.in. więcej mil lojalnościowych, ciepły posiłek oraz miejsce w przedniej części samolotu. Za dodatkową opłatą będą mogli uzyskać wstęp do saloników biznesowych.

- W minionym rok znacząco poprawiliśmy wyniki, ale redukcja kosztów to za mało. LOT aby osiągnąć trwałą rentowność mu się rozwijać i lepiej dbać o pasażera rozszerzając ofertę, gwarantując wyższy komfort i szeroki wybór usług dodatkowych. Nowości, które dzisiaj prezentujemy, są najlepszym dowodem na to, że LOT zmienia się zgodnie z oczekiwaniami różnych grup pasażerów, zarówno podróżujących w celach biznesowych jak i turystycznych - powiedział podczas konferencji Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT.

LOT Economy Plus to nowa klasa podróży, która w czerwcu będzie dostępna we wszystkich samolotach LOT-u na krótkim i średnim dystansie. Podróżując w tej klasie pasażer otrzyma produkt biznesowy w ekonomicznej cenie. W ramach biletu każdy klient ma do dyspozycji dedykowany numer infolinii, wspólne stanowisko odprawy z klasą biznes, priorytet bagażu i boardingu, a w przypadku kiedy w Warszawie samolot nie będzie obsługiwany przez rękaw, dedykowany autobus. Jeszcze większe korzyści czekają na pokładzie – wybór posiłków, napojów i alkoholi jak w klasie biznes, prasa codzienna i miejsce w przedniej części samolotu przed tzw. zasłonką razem z klasą biznes. Dodatkowo pasażerowie otrzymają więcej mil
w programie lojalnościowym niż dotychczas. Pasażerowie Klasy Premium z rejsów dalekiego zasięgu będą automatycznie podróżować po Europie w klasie LOT Economy Plus.

- Nowa klasa jest przede wszystkim propozycją dla pasażera biznesowego, który oczekuje serwisu na wyższym poziomie, a z różnych względów nie chce lub nie może latać w klasie biznes. Najważniejszy dla tej grupy pasażerów jest komfort, wysoki poziom obsługi i możliwość szybkiego podróżowania. Stąd m.in. zaoferowaliśmy w ramach tej klasy wszystkie ułatwienia przyspieszające odprawę, boarding, dotarcie na pokład i odbiór bagażu – wyjaśnia Michał Leman, dyrektor biura produktu i marketingu PLL LOT.

LOT opracowując nowe propozycje przygotował również specjalną – prostą i tanią taryfę LOT Economy Simple skierowaną do pasażerów, którzy sami chcą decydować o tym z jakich usług korzystają, a zależy im przede wszystkim na jak najniższym koszcie przelotu. Ceny biletów w tej taryfie będą nawet o 30 proc. niższe niż w standardowej klasie ekonomicznej. W ramach biletu pasażerowie mogą odprawić się on-line lub na lotnisku, na pokładzie otrzymają napój i słodką przekąskę oraz gromadzą mile w programie lojalnościowym.
Ta taryfa przygotowana jest głównie z myślą o osobach, które podróżują turystycznie, lubią np. krótkie wypady weekendowe, na które zabierają tylko bagaż podręczny. Jeżeli oprócz bagażu podręcznego, chce nadać również bagaż rejestrowany dodatkowo dopłaca 60 złotych. W zwykłejj klasie ekonomicznej bagaż rejestrowany nadal pozostanie bezpłatny.

Ceny w LOT Economy Simple zaczynają się od 199 złotych za przelot w obie strony. I tak na przykład dzięki nowej taryfie można np. do Brukseli polecieć o 30 proc. taniej (439 zł Economy Simple – 638 zł w Economy), do Londynu 29 proc. taniej (499 zł Economy Simple – 705 zł w Economy), czy do Paryża o 24 proc. taniej (449 zł Economy Simple – 558 zł w Economy).

Piotr Bożyk, Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2936d 2014-06-02 16:54   
gosc_2936d - Profil gosc_2936d
Widzial ktos te taryfe bez bagazu? Cos to wyglada mi na yeti, wszyscy o tym mowili, nikt tego nie widzial:-)
krzysiekl 2014-05-31 09:23   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Ta taryfa bez bagażu trochę (jak u innych tradycyjnych) dziwaczna. Nie chcę kupić biletu bez bagażu wtedy jak jest dostępna taka taryfa tylko wtedy jak lecą bez bagażu. Czyli niezależnie od aktualnego poziomu cen (z punktu widzenia kupującego)
gosc_cfa34 2014-05-30 16:35   
gosc_cfa34 - Profil gosc_cfa34
Pasażer! Nie nadużywajcie słowa dedykowany! Używacie go co drugie zdanie w prawie każdym artykule. Nie ma już słów specjalny, wydzielony, osobny?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy