×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Nowe taryfy. W tym bez bagażu
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały dziś (29.5) o zmianie struktury taryfowej. W czerwcu w sprzedaży pojawią się trzy nowe klasy podróży na trasach krótko- i średniodystansowych, w tym podstawowa Economy Simple bez darmowego bagażu rejestrowanego. 

O tym, że LOT planuje wprowadzić taryfę z płatnym bagażem rejestrowanym, Pasazer.com informował już w poniedziałek. Ponieważ wtedy nie mieliśmy jeszcze potwierdzenia tej informacji, na prośbę LOT-u wycofaliśmy artykuł.

Od czerwca na trasach krótko- i średniodystansowych pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać następujące taryfy:
  • Economy Simple - bez darmowego bagażu rejestrowanego. Wykupienie bagażu ma kosztować dodatkowo 60 zł. 
  • Economy - obecna klasa ekonomiczna z darmowym bagażem rejestrowanym. 
  • Economy Plus - produkt zbliżony do klasy biznes. Pasażerowie otrzymają w cenie biletu m.in. więcej mil lojalnościowych, ciepły posiłek oraz miejsce w przedniej części samolotu. Za dodatkową opłatą będą mogli uzyskać wstęp do saloników biznesowych. 

- W minionym rok znacząco poprawiliśmy wyniki, ale redukcja kosztów to za mało. LOT aby osiągnąć trwałą rentowność mu się rozwijać i lepiej dbać o pasażera rozszerzając ofertę, gwarantując wyższy komfort i szeroki wybór usług dodatkowych. Nowości, które dzisiaj prezentujemy, są najlepszym dowodem na to, że LOT zmienia się zgodnie z oczekiwaniami różnych grup pasażerów, zarówno podróżujących w celach biznesowych jak i turystycznych - powiedział podczas konferencji Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT.

LOT Economy Plus to nowa klasa podróży, która w czerwcu będzie dostępna we wszystkich samolotach LOT-u na krótkim i średnim dystansie. Podróżując w tej klasie pasażer otrzyma produkt biznesowy w ekonomicznej cenie. W ramach biletu każdy klient ma do dyspozycji dedykowany numer infolinii, wspólne stanowisko odprawy z klasą biznes, priorytet bagażu i boardingu, a w przypadku kiedy w Warszawie samolot nie będzie obsługiwany przez rękaw, dedykowany autobus. Jeszcze większe korzyści czekają na pokładzie – wybór posiłków, napojów i alkoholi jak w klasie biznes, prasa codzienna i miejsce w przedniej części samolotu przed tzw. zasłonką razem z klasą biznes. Dodatkowo pasażerowie otrzymają więcej mil
w programie lojalnościowym niż dotychczas. Pasażerowie Klasy Premium z rejsów dalekiego zasięgu będą automatycznie podróżować po Europie w klasie LOT Economy Plus.

- Nowa klasa jest przede wszystkim propozycją dla pasażera biznesowego, który oczekuje serwisu na wyższym poziomie, a z różnych względów nie chce lub nie może latać w klasie biznes. Najważniejszy dla tej grupy pasażerów jest komfort, wysoki poziom obsługi i możliwość szybkiego podróżowania. Stąd m.in. zaoferowaliśmy w ramach tej klasy wszystkie ułatwienia przyspieszające odprawę, boarding, dotarcie na pokład i odbiór bagażu – wyjaśnia Michał Leman, dyrektor biura produktu i marketingu PLL LOT.

LOT opracowując nowe propozycje przygotował również specjalną – prostą i tanią taryfę LOT Economy Simple skierowaną do pasażerów, którzy sami chcą decydować o tym z jakich usług korzystają, a zależy im przede wszystkim na jak najniższym koszcie przelotu. Ceny biletów w tej taryfie będą nawet o 30 proc. niższe niż w standardowej klasie ekonomicznej. W ramach biletu pasażerowie mogą odprawić się on-line lub na lotnisku, na pokładzie otrzymają napój i słodką przekąskę oraz gromadzą mile w programie lojalnościowym.
Ta taryfa przygotowana jest głównie z myślą o osobach, które podróżują turystycznie, lubią np. krótkie wypady weekendowe, na które zabierają tylko bagaż podręczny. Jeżeli oprócz bagażu podręcznego, chce nadać również bagaż rejestrowany dodatkowo dopłaca 60 złotych. W zwykłejj klasie ekonomicznej bagaż rejestrowany nadal pozostanie bezpłatny.

Ceny w LOT Economy Simple zaczynają się od 199 złotych za przelot w obie strony. I tak na przykład dzięki nowej taryfie można np. do Brukseli polecieć o 30 proc. taniej (439 zł Economy Simple – 638 zł w Economy), do Londynu 29 proc. taniej (499 zł Economy Simple – 705 zł w Economy), czy do Paryża o 24 proc. taniej (449 zł Economy Simple – 558 zł w Economy).

Piotr Bożyk, Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie