×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American: Pierwszy CRJ900 we flocieAmerican Airlines odebrały pierwszego Bombardiera CRJ900 NextGen. Łączenie przewoźnik zakupił 30 samolotów CRJ900 wraz z opcjami na kolejne 40 maszyn tego typu. Samoloty będą latały pod marką American Eagle, a ich operatorem będzie regionalna linia PSA Airlines.

Warto dodać, że linie American Airlines odebrały ulepszoną wersję modelu CRJ900. Polepszony wariant posiada poprawioną wydajność paliwową o ponad 5,5 proc. w porównaniu z obecnie produkowanym modelem. Lepsze osiągi maszyny mają być możliwe dzięki ulepszonym silnikom, a także nowemu oprogramowaniu maszyny.

- Nasze samoloty CRJ200 sprawdzały się bardzo dobrze i pomogły rozwinąć rynek regionalny do tego stopnia, że chcemy je wymienić na większe maszyny. Na podstawie doświadczeń z CRJ200, logicznym wyborem dla American Airlines był CRJ900 NextGen, który jest niezawodny i ma wiele wspólnych cech z mniejszym modelem 200. Nowe samoloty posiadają konfigurację dwóch klas i zabiorą na pokład 79 pasażerów - powiedział Keith Houk, prezes PSA Airlines.Najnowszy nabytek linii napędzają dwa silniki GE CF34-8C5, a na pokład może zabrać 79 pasażerów w konfiguracji dwóch klas podróży: dziewięciu w klasie biznes oraz 70 w ekonomicznej.Zamówione maszyny CRJ (oraz E-Jety E-175) zastąpią 119 Bombardierów CRJ-200 należących do linii Air Wisconsin i PSA Airlines, które obecnie wykonują loty w barwach US Airways Express.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie