×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kwietniowe statystyki ModlinaW kwietniu tego roku lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło 142 972 pasażerów (952 operacje lotnicze). Przez pierwsze 4 miesiące 2014 r. roku port obsłużył łącznie 452 212 pasażerów (3168 operacji lotniczych).

Natomiast od początku działania lotniska (15.07.2012) do końca kwietnia 2014, w Modlinie obsłużono ponad 1,65 mln podróżnych (ponad 11 tys. startów i lądowań). W tym roku port planuje przyjąć 1,5 mln pasażerów.

Warto dodać, że od 1 maja br. Modlin jest drugim lotniskiem w Polsce (po lotnisku Chopina), które posiada system ILS w kategorii CAT II. Oznacza to, że samoloty będą mogły lądować w warunkach trudniejszych niż do tej pory. System wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności, w II kategorii, umożliwi bezpieczne lądowanie gdy podstawa chmur będzie na poziomie 30 m nad płaszczyzną drogi startowej, a widzialność wzdłuż drogi startowej będzie nie mniejsza niż 400 m. Posiadanie systemu ILS w kat. II podwyższa standard lotniska i jest bardzo ważnym argumentem w negocjacjach z przewoźnikami.

Piotr Bożykgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie